آیا میخواهید جایگاه بهتر  نزد مشتری/ مراجع داشته باشید که شما را به راحتی با رقبا جایگزین نکند؟

 1. “موفقیت” کسب و کار یعنی فروش بیشتر و مشتریان بیشتر… اما
 2. “توانگری” کسب و کار ، هدفش فقط فروش نیست بلکه “ایجاد رضایت و حال خوب در خود و مخاطب” است.
 3. مراجع فقط خریدار نیست بلکه فرصتیست برای من که بفهمم چقدر در این عالم موثر هم هستم و چقدر میتوانم مشکل مردم را حل کنم یا برایشان لذتی در زندگی فراهم کنم؛ در این مدل کار کردن ، فروش بیشتر حتما رخ میدهد ولی هدف اصلی نیست! اینست تمام راز.

 

داستان کمکی : 

مثال ۱

وقتی میرویم دکتر گوارش به خاطر حالت تهوع و سوزش معده مان ، انتظارمان اینست که طبیب برای “درد” ما کاری کند نه اینکه درباره تشخیصش توضیح دهد. شاید برایتان جالب باشد که اینها از نظر مغز بیمار فرق زیادی دارند که اطبا کمتر بدان واقفند ! در واقع دکتری که تمرکزش را روی رفع درد ما میگذارد و در اینباره حرف میزند از نظر ما طبابت قویتری میکند تا طبیبی که بیشتر درگیر کارهای تشخیصی و توضیح اضافات است برای ما !

مثال ۲

-وقتی میرویم به خاطر کارهای خانه مان به ابزار فروشی و مثلا قلم موی نقاشی دیوار میخواهیم ، بعضی از فروشندگان ناشی درباره جنس قلم مو و کارخانه سازنده و …دو ساعت توضیح میدهند که تاثیر خاصی روی خرید ما نمیگذارد ! در واقع اگر او بگوید مثلا :

 • این قلم مو ، ریزش مو ندارد تو رنگ و جا نمیگذاره روی دیوار
 • اگر بشوریدش و بگذاریدش در یک کیسه ، راحت تا سه سال با رنگهای مختلف میتونید باهاش کار کنید

اون وقته که مغز ما بر اساس نیازمندی مان ، به نتیجه میرسد برای خرید. اگر من ببینم که محصول شما یا خدمات شما مشخصا درباره نیاز من چه کارآمدی دارد ، توضیحات شما کمک میکند به اینکه مشتری تان بشوم وگرنه بیشتر باعث دوری من خواهد شد.

مثال ۳

مردم دنبال دریل خریدن نیستند ، دنبال بهترین سوراخ واسه دیوارشان هستند ! اینقدر درباره مته صحبت نکن و ذهن فرد را متشتت نکن ، راست برو سراغ سوراخ مناسب تر براشون!

این مطلب را هم بخوانید
غایت توانگری

مثال ۴

من وقتی میخواهم حسابدار استخدام کنم ، اینکه در معرفی ات میگویی فلان دانشگاه با فلان مدرک یا سابقه کار در فلان جا…خوبه ، بد نیست ولی ابدا به اندازه این جمله یک داوطلب استخدام ما ، ارزش نداره :

من کسی هستم که میتوانم مالیات سالانه شما را ۸% کاهش بدهم! در واقع با این جمله باعث شد ما خودمان بیشتر راغب بشویم بقیه موارد رزومه اش را بشنویم.

جمع بندی :

 1. اولین فکری که در ذهنتان با دیدن مراجع/ مشتری سر میزند این باشد که چگونه میتوانم حال او را خوب کنم ؟ چگونه میتوانم احساس رضایتمندی از بودنش با ما یا خریدش از ما ایجاد کنم و حس برنده بودن بهش بدهم ؟ کجای صحبتمان میتوانم بهش اطمینان بدهم که او انسانی است با ارزش فارغ از اینکه خرید بکند یا نه ( کلا این مرحله باید ۲۰-۳۰ ثانیه طول بکشد)
 2. بدون اتلاف وقت دقیق چک کنید مساله الان مراجع شما چیست ، کمی فکر کنید و مکث و با بهترین راه حل نزدیک به مساله مراجع صحبتتان را شروع کنید…بعدا از حواشی حرف بزنید.اگر هم مستقیما راه حلی ندارید خودتون، اشکال نداره ، راهنماییش کنید که چه کسی این قابلیت را دارد؛ در این صورت اعتماد سازی اجتماعی میکنید

توانگر شدن از چند باور مرکزی تشکیل شده است بعلاوه تمرین و تمرین و تمرین

علیرضا شیری- لندن

۲۶ مهر ۱۳۹۷

مطلب بالا تاریخ ندارد…هرجای زندگی و کره زمین معتبر است!

تمرین موقت برای خوانندگان : سوال نپرسید درباره کسب و کارتان زیرا این تمرین فقط درباره طرز معرفی کار شماست. اگر حوصله و دقت ندارید حتی به این سوال  ، لطفا به کسب و کار توانگرانه فکر نکنید. کارتان را معرفی کنید نه تبلیغ. بین این دو خیلی فرقه

 • کسب و کارتان را مثل یک آگهی تلویزیونی که مخاطب میبیند ، معرفی کنید ( نه تبلیغ)
 • از قواعد بالا استفاده کنید ( به زبان مساله مخاطب صحبت کنید نه حرفهای تخصصی بیزینس خودتان)
 • منم نظر میدهم درباره معرفی تان ( فقط تا ساعت ۱۲ امشب۲۴ مهر )
 • مشورت درباره کسب و کارتان موضوع این تمرین نیست

 

536 پاسخ
 1. محمدصمدي
  محمدصمدي گفته:

  سلام جناب دکتر شیری عزیز
  دارین پا توی کفش بازاریابی ها میزارین ها😂😂
  تو رو خدا دکان ما رو تخته نکنین😉😉
  تمام فرموده های شما منطبق بر نظریه بازاریابی نسل سوم بود
  براتون آرزوی موفقیت روز افزون دارم
  در ضمن خیلی ممنون میشم از مدل بین رشته ای روانشناسی تحلیلی و مدیریت کسب و کار هم مطلب بنویسید جای این نوع مباحث در رشته ما خیلی خالی هست🌹🌹

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   احتمالا نمیدانید که شغل اصلی من مشاوره برای توسعه کسب و کارهای کوچک است در لندن small business developmental centre

   0
   پاسخ
   • ف. موافق
    ف. موافق گفته:

    آقای دکتر شیری عزیز
    من طرح کسب و کار کوچکی رو دارم، اما نیاز دارم به سرمایه گذاری در ابتدا حدود ۱۰ میلیون تومان
    اما نمیدونم چطوری این مبلغ رو باید فراهم کنم
    و مطمئنم که این کسب و کار ، حال خوبی در مردم ایجاد میکنه.
    میشه راهنمایی بفرمائید.

    0
    پاسخ
    • دکتر شیری
     دکتر شیری گفته:

     خیلی متفاوته. گاهی اوقات استفاده از منابع بانکی کمک کننده است
     گاهی جذب سرمایه با قرارداد منطقی حاشیه سود و بازگشت سرمایه سرمایه گذار ، مفید است
     گاهی اوقات استفاده از شتاب دهنده ها

     0
     پاسخ
   • زهراابوالفضلى
    زهراابوالفضلى گفته:

    سلام دکتر عزیز چقدر عالی منتظر گفته هاى بی نظیرتون هستیم در این باب خداقوت بده بهتون عالی بود

    0
    پاسخ
   • دانشجو
    دانشجو گفته:

    سلام آقای دکتر.. برای بچه های علوم انسانی چه پیشنهادی دارید؟ من ارشد علوم سیاسی دارم..موضوع پایان نامه م هم درمورد بحران آب بوده با روش گرند کار کردم ولی متاسفانه هیچ ارگانی ازم حمایت نکرد

    0
    پاسخ
    • ستوده
     ستوده گفته:

     سلام دکتر جان من ۱۹ سالمه و اگه خدا بخواد قرار تو شرکت پاسارگاد بیمه عمر را بفروشم من استرس دارم میشه راهنمایی کنید حرفاتون کمکم میکنه واقعا هدف آرامش و خوشحالی مردمه

     +1
     پاسخ
   • م،چ
    م،چ گفته:

    اقای دکتر درمورد کارمندها هم میشه توضیح بدین ..همسر من رییس بانک هستن ومیخوان بدونن چطور میتونن توی کارشون بهتر باشن ..🌸🌸🌸

    0
    پاسخ
    • سارا نجفیان
     سارا نجفیان گفته:

     قانونی هست که می گه اگر از شما ۵ خواستند شما ۵٫۵ تحویل بدید. یعنی به آنچه که از شما خواسته شده بسنده نکنید و بیشتر از آن انجام بدهید.
     قطعا یک مجموعه ی قوی و پایدار حتی در شرایط تعدیل نیرو، کارمندی که اینگونه کار می کند را از دست نمی دهد.

     0
     پاسخ
    • منا علی ابراهیمی
     منا علی ابراهیمی گفته:

     من از تجربه شخصی خودم در سازمان بخواهم بگویم:
     ۱٫یک عاملی که چه در سطح مدیریت و چه در سطح کارشناسی موثر است مهارت های ارتباطی است مثل ابزار MBTI که خیلی موثر است در جلسات کاری برای متقاعد کردن و زودتر به نتیجه رسیدن و یا در حل تعارض های کاری و در چیدن تیم کاری حتی اینکه تایپ غالب مجموعه رو به عنوان مدیر بدونند و هر نیرو رو جدا از مهارت فنی اش بر اساس پتانسیل های شخصیتی اش هم بچینند بازدهی کارشون و مجموعه شون بسیار افزایش پیدا می کند
     ۲٫برای تمام کسانی که مثل خودم در سطح کارشناسی در سازمانی فعال هستند اینکه ما بتونیم چه چالشی رو در سازمانمون با توجه به تغییر شرایط حل بکنیم و چه ارزش افزوده ای برای سازمان داشته باشیم کمکمون می کند که در سازمان بهتر و موثرتر ظاهر بشیم
     ۳٫MBTI به خود من خیلی کمک کرد که تعامل بهتری در سازمان داشته باشم و کارهام رو با انرژی و اصطکاک کمتر پیش ببرم…چون در سازمان ما مدیریت سریع تغییر می کند من زودتر از دیگران نسبت به مدیریت های جدید شناخت پیدا می کنم و حتی الان طوری شده که نه تنها همکارانم مشورت می کنند که چطور با مدیریت مسایل رو مطرح کنند و فیدبک هایی گرفتم این بوده که شما خیلی خوب مجابشون می کنی و فقط اینکه من تایپ افراد رو می شناسم و از MBTI استفاده می کنم

     0
     پاسخ
   • حسيني
    حسيني گفته:

    سلام آقای دکتر
    خوشحالم از آشنایی با شما وممنونم بابت گوش نیوش های زیبا و کاربردی شما
    من سه ساله وکیل هستم.انتظار موکل از من ارائه راه حل سریعه بدون توجه به اینکه آیا راه حل واقعی وجود دارد یا اصولا حقی برای وی متصور هست یا نه؟!!!! ایا من میتوانم با ارتباط غیر معقول کار آنها را پیش ببرم؟!!!در این سه سال سعی کردم با موکل صادقانه رفتار کنم و اگر جایی راهی برای احقاق حقوقش وجود ندارد مستقیم به وی بگویم و در پیگیری کارها هم هرگز کم نمیگذارم.الان در جذب موکل مشکل دارم و کسب و کارم دچار کسادی شده .بسیاری از همکارانم عکس من گاهی بصورت کاذب موکل را امیدوار میکنند یا حتی ادعای وجود ارتباط جهت حل مشکل می نمایند، اگر در پایان کار نتیجه نگیرند هم اتفاق خاصی نمی افتد و موکل همچنان او را باور دارد.حتی کسانی را سراغ دارم که سال ها موکل را دنبال خود می کشند ولی موکل همچنان وی را عزل نمیکند و باور دارد که نفس کار این زمان طولانی را می طلبد.گاهی از خودم نا امید میشوم.ایراد کار کجاست؟؟

    0
    پاسخ
    • سارا نجفیان
     سارا نجفیان گفته:

     تمامی راه کارهایی که جهت رونق کسب و کارها ارایه می شود تنها در صورتی کارکرد درست دارند که صاحب کسب و کار کارش را درست انجام دهد. از اینکه کار درست را انجام می دهید نگران نباشید.
     اما مطمئن شوید که مشتری شما نقاط قوت کار شما که تمایز شماست را متوجه شده است. مثلا: اگر می خواهید به مشتری یادآور شوید که زمان و پول آنها را هدر نمی دهید. میتوانید از این سناریو استفاده کنید.
     یک جلسه ی رایگان بگذارید و داستان مشتریتان را بشنوید. پس از اینکه شنیدید، به طوریکه برای مشتری قابل فهم باشد، مختصری از پروسه ی کاری پرونده را شرح دهید. و بعد نقاط تمایز کارتان را بگویید. مثلا بگویید حتما دیده اید کسانی را که سالها درگیر یک پرونده هستند..من به شما این قول را می دهم که در مدت ۶ ماه پرونده شما به نتیجه برسد. بگویید من در روز چندین جلسه به این شکل دارم اما فقط پرونده هایی که به نتیجه می رسند را قبول میکنم.
     اگرشواهدی هم برای اثبات ادعایتان ارائه کنید باورپذیرتر می شوید.
     در پایان پرونده ها از موکلین خود دست خط بگیرید که از کار شما راضی بودند یا خیر و با استفاده از آنها دیتا بیسی جمع کنید که به مشتری بگوید چند درصد پرونده های شما موفق بوده اند.

     0
     پاسخ
     • دکتر شیری
      دکتر شیری گفته:

      ممنونم سارای عزیز،
      که تجربه خوبش را دردوره جامع توانگری در اختیار مردم قرار میده

      0
   • Sep
    Sep گفته:

    سلام جناب دکتر🌹خیلی ممنون از این امکانی که برامون قرار دادین .
    کسب و کار من : فروش آثار نقاشیِ دکوراتیوِ سفارشی، مناسب دیزاین و دکور منزل و یا دفترِ کار مشتری .

    0
    پاسخ
    • سارا نجفیان
     سارا نجفیان گفته:

     بیشتر توضیح بدید.
     دقیقا چه کاری انجام می دهید و روند انجام کارتان چگونه است؟
     چرا مشتری باید به شما کار را بسپرد نه به رقیبتان؟

     0
     پاسخ
   • نادر
    نادر گفته:

    سلام
    دکتر نادر قلاوندی هستم
    نمیدونم میتونید منو به یاد بیارید یا نه.
    یادش بخیر وقتی که جواب ایملهامو میدادین.
    خیلی دوست داشتم حال و احوالی از شما بپرسم(این کارو سالهاست به عقب انداختم. (حالا بررسی روانشناسانش بمونه برا بعد 😉
    به صورت تصادفی از کانالتون رسیدم به اینجا؛ و وقتی دیدم رد پاتون اینجا انقدر تازه است، همه چی رو کنار گذاشتم و مشغول نوشتن شدم.
    نمیخوام پرحرفی کنم. حالتون چطوره؟ مث همیشه سرحال؟ بانو و رسا چطورن؟
    ***
    گرچه هیچ جا کامنتی ننوشتم برای شما توی این سالها؛ اما همیشه پیگیر بودم. تازگی هم بسته “مقدمات کلیدی دانش آرکتایپ” رو تهیه کردم و استفاده بردم.دستمریزاد
    دکترجان فعلا بیشتر از این وقت شما رو نمیگیرم. فقط بگم که خیلی خوشحالم که دارم بعد این همه مدت براتون مینویسم.لطفا بفرمایید کی تشریف میارید ایران و میشه شما رو از نزدیک زیارت کرد؟ مشتاقم ۵ دقیقه هم شده – به هر بهانه ای- شما رو ببینم. شهرستانی بودیم و سعادت نداشتیم توی کارگاهای شما شرکت و از نزدیک زیارتتون کنیم ، اما الان تهران دانشجو هستم و دیدار شما هم یکی از دلایل دانشجو شدن بوده;-)
    میدونم که حال هوای کامنتم به دور از فضای اینجاست. ایرادی نیست که منتشر نشه. در این حد که بدونم خونده شده کافیه.
    آرزوی شادی، سلامتی و رستگاری براتون دارم.
    دوست و شاگرد شما نادر

    0
    پاسخ
   • زینب کرم زاده
    زینب کرم زاده گفته:

    سلاااااام آقای دکتر جان روزتون بخیر باشه.من تازه حرفه ام رو شروع کردم و بسیاااار مشتاقم که از همین پایه و اساس اصولش رو یاد بگیرم.لطف میفرمایین کتاب مرتبط با این بحث معرفی کنید تا لذذذت ببریم از کارمون و پیشرفتمون؟🌹🌹

    0
    پاسخ
 2. مژگان
  مژگان گفته:

  چقد قشنگ گفتین
  دمتون گرم
  امیدوارم بتونم کار خوبی پیدا کنم که بعدش کسب و کار شخصی مو شروع کنم
  کتابی در این مورد میشناسین دکترجان که معرفی کنید؟

  0
  پاسخ
  • منا علی ابراهیمی
   منا علی ابراهیمی گفته:

   کتاب ” راه اندازی و توسعه کسب و کار” نوشته پیتر هینگستون و ترجمه محمود امینی برای شروع خیلی کتاب خوبی است

   0
   پاسخ
 3. سحر
  سحر گفته:

  سلام دکتر شیری،مطلبتون خیلی مفید بود میشه راهکارهم بهمون بگین ،از کجا شروع کنیم ،فک کنین ی دانشجو ترم هفت مدیریت بازرگانی اونم تو جامعه الان ایران که کارخوب فقط برا فامیل و اشناشده ،کسی که علاقه به بازاریابی و فروش داره ولی نمیدونه از کجا شروع کنه ؟؟؟؟

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   سحر گرامی، پیش فرضهای شما درباره کسب و کار شاید درست نباشه. داشتن پارتی و …اینقدرها مهم نیست برای کسب و کارهای شخصی. شروع هر کاری بستگی داره به نقطه الان شما
   درستان که داره تمام میشه به نظرم از شبکه دوستان دانشگاهی و اساتید استفاده بکنید که با کله های رشته تان وصل بشوید
   حتما فروش را تجربه کنید چه محصول product چه خدمات service

   0
   پاسخ
   • آرزو
    آرزو گفته:

    • The highest value of all, is about feelings each jewelry piece revokes each time you hold.
    • about stories and sensations every single piece of jewelry holds through its journey after it leaves our boxes…
    • I believe each piece of jewelry can be transformed throughout its lifetime, as each individual
    adds its own touch of sense each . The combination of

    • I believe the individuality of each person wearing my creations, will add their own sense of style and a new story to the piece many times through its lifetime which will be held in the soul of my jewelry forever

    • As a gemologist I have a different sight on each stone, I look directly in the heart of the gems see its inner beauty as well

    0
    پاسخ
    • دکتر شیری
     دکتر شیری گفته:

     ?whom are you targeting
     it seems that you wrote a valuable personal statement which is precious but not intended to our exercise
     please write in customer language

     0
     پاسخ
  • علیرضا صنیعی
   علیرضا صنیعی گفته:

   سلام
   می‌تواننید با بازاریابی شبکه ای شروع کنید نیاز به پارتی و سرمایه نداره کار سختی هست ولی زود بازده هست
   ایما خودم رو براتون مینویسم اگر مایل بودین میل بزنید تا شاید بتونم کمک کنم به حضورتون در بازاریابی شبکه ای
   Alireza.saniee@gmail.com

   0
   پاسخ
 4. گودرزیان
  گودرزیان گفته:

  کسب و کار کوچک///چقدر عالی و خوب
  چطوری می تونم اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست بیارم؟؟

  0
  پاسخ
 5. سمیرا
  سمیرا گفته:

  سلام آقای دکتر….عالی بود….تو همین چند خط شما…‌راجع به کار خودمون که کافه داریه…یک عالمه فکرای خوب به ذهنم رسید که انشاالله بتونم برای مهمون های کافمون عملی کنم….ولی خواهش میکنم راجع به همین کافه داری و جلب مشتری اگه مطلبی تو ذهنتونه بهم بگید…چون میدونم شما اهل تفریح و کافه گردی و رستوران گردی هستین….پس خیلی میتونین بهمون کمک کنین……امیدوارم خدای مهربون انسانهای خوبی مثل شما رو در این عالم بیشتر و بیشتر کنه

  0
  پاسخ
  • منا علی ابراهیمی
   منا علی ابراهیمی گفته:

   یک پیشنهاد دارم سمیراجان همیشه همراه خودتون یه دفترچه کوچک پاسپورتی داشته باشید و فکرای خوبی که از خوندن مقالات اینچنینی به ذهنتون می رسد رو حتما یادداشت کنید و برای عملیاتی شدنش طرح بریزید…برای شروع می تونین یکی از این ایده ها رو به عنوان تمرین اینجا بنویسید تا آقای دکتر شیری عزیز هم کمکتون کنند موفق باشید

   0
   پاسخ
 6. پروانه پرورش
  پروانه پرورش گفته:

  سلام ، مدت دو سال هست که یه بوتیک پوشاک زنانه زدم ، با سود کم ، جنس بسیار با کیفیت ارایه میدم تا نه تنها پولشون هدر نره بلکه هم با رصایت از کیفیت کار ، هم به مدت طولانی استفاده کنن . هر کسی وارد شه چه خرید کنه چه نکنه ، اقلامی به عنوان اشانتیون داریم و نمی خوایم دست خالی بیرون برن از جنله شال ، روسری ؛ عطر ، تی شرت و .‌‌ خیلی به دلشون میشینه و البته تعجب هم می کنن . در کنارش اب سرد کن ، خوراکی های کوچولو ، بادکنک ، اسباب بازی و … برای بچه ها داریم که خستگی همراهی با ادم بزرگ ها از تنشون در بیاد و خاطره خوبی تو دهنشون بمونه . از اونطرف هم هواشونو دارم تو این رکود و کاهش قدرت خرید

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   معنیش اینه که شما تجربه خوبی برای مشتری در محلتان ایجاد میکنید، فارغ از اینکه خرید بکند یا نکند

   0
   پاسخ
 7. الهام بختياروند
  الهام بختياروند گفته:

  خیلی عالی بود من مدیر ی باشگاه ورزشی هستم و این مطلب بسیار ر توسعه کارم نقش داشته .خداقوت دکترجان

  0
  پاسخ
 8. محمد حسین علی مددی
  محمد حسین علی مددی گفته:

  سلام آقای دکتر
  من میخوام وارد رسانه شم، با کار تهیه کنندگی، اولین کارمم این ماه میبرم رو آنتن، اولین تجربه تهیه مه، خیلی میترسم، راهنماییم میکنین؟

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   من اینجا را مناسب مشورت کاری دادن نمیدانم
   کارم هم دقیقا این نیست
   من میتوانم به شما بگویم وقتی دارید کارتان را معرفی میکنید ، چگونه بهترش کنید
   پس تمرکز کنید کارتان را معرفی کنید به مخاطبین

   0
   پاسخ
 9. Sara
  Sara گفته:

  سلام آقای دکتر شیری عزیز
  لطفا برای کارمندها هم یکم توضیح بدید،
  مثلا من معلمم و بچه‌ها مخاطب من هستن، چیکار کنم که این بچه‌ها توانمند بشن در آینده؟
  خودم ایده تولید و تجارت دارم ولی نمیدونم چجوری شروع کنم!

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   درباره آغاز کسب و کار شخصی صدها مقاله خوب در گوگل هست به فارسی
   بچه هایی که از شما ارزشمندی دریافت کنند و حس مهم بودن ، بزرگترین کمک را ازتان گرفته اند
   همچنین عشق شما را به تدریس بحثتان میفهمند و همیشه تمرین میکنند برای کسب و کار خودشان

   0
   پاسخ
   • فروزان رستمی پور
    فروزان رستمی پور گفته:

    سلام به دکتر شیری عزیز وبقیه اقرادی که دیدگاهها رو مطالعه میکنند
    داشتم دنبال مطالبی در مورد پیشرفت کسب وکار میگشتم که به اینجا رسیدم وخیلی خوشحال شدم همچین مکانی برای دوستان هست
    من شهرستان هستم وآموزشگاه خیاطی دارم
    در شهر خودمون به محض ترقی وموفقیت چشمگیر متاسفانه باعث حس رقابت همکاران وکارشکنی میشد تصمیم گرفتم بی صدا وبدون هیاهو کارم رو انجام بدم واصول کارم رو بر کار عالی وتربیت هنرجویانی که سرانجام آموزششون به کارکردن منتهی بشه، گذاشتم
    وهدفم این بود که مشتریانم مبلغین گویای من باشند که دقیقا هم همین شد ویک نفر که فارغ التحصیل میشدتا سالها بعد معرف من میشد وکارم عالی پیش میرفت تا موقعی که واتساپ وتلگرام وارد زندگیمون شد بلافاصله دست بکار شدم ویک کانال اموزشی برای خودم زدم وداشته هامو اونجا ثبت میکردم بدون هیچ تبلیغی روز به رو به طرفدارهای کانال اضافه میشد اما کسی پیامی نمیداد
    دقیقا ۶ماه بعد پیامها وسوالها شروع شد وگاهی درخواستی که باعث ذوق زدگی من می شد
    یک بار یکی از هنر جوها سوال کرد فیلم اموزشی ندارید بلافاصله روی هوا مطلب رو گرفتم واز فردا شروع به ضبط اموزشهام با فیلمبردار حرفه ای کردم وسعی میکردم درامدم رو روی این قسمت سرمایه گزاری کنم، ویک ماه ضبطم طول کشید وبرای تست افرادی که در کانال بودند اماده شد .یک کانال خصوصی درست کردم واطلاعیه دادم که اموزش به صورت فیلم در کانال خصوصی وقیمت رو زدم.
    اصلا باورم نمیشد در عرض یک هفته ۱۰۰نفر ثبت نام کردند واین شد که درامد من از طریق کانال تلگرامی شروع شد وبه ترتیب هنر جوها خواستار بخشهای بعدی شدند وبعد از اون تبدل اموزشها به دی وی دی والی اخر وخدارو شکر این کار ادامه داره واکنون بالای ۷۰۰هنرجوی ثابت برای کارهام دارم ومنتظر کارهای جدید هستند
    در حال حاضر آموزشگاه فیزیکی رو درشهرستان به صورت موقت بستم وبرای ادامه تحصیل دررشته تخصصی خودم به صورت روزانه در دانشکده شریعتی تهران مشغول به تحصیل هستم ومخارجم از همین راه هست
    خیلی ممنون میشم نظرتون رو در مورد کارم ببینم🙏🌹
    براتون آرزوی بهترینها رو دارم

    0
    پاسخ
 10. سمیرا
  سمیرا گفته:

  سلام مجدد خدمت آقای دکتر شیری….ما در شهر اصفهان هستیم….کافه (رستورانی) داریم توی خیابون آپادانا….ما به صورت خانوادگی اینجا رو اداره میکنیم ولی از کسب در آمدمون راضی نیستیم…یعنی ۷ ماهه که افتتاح کردیم ولی هنوز به سود دهی نرسیدیم تازه در ماه سه تا چهاز تومن از جیب گذاشتیم…..ولی عاشق کارمونیم

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   قرار ما اینه که شما معرفی کنید کسب و کارتان را به مخاطب ( فرض کنید آگهی تلویزیونی دارید پر میکنید)
   من روی معرفی شما نکته بگویم
   سوال دیگه نپرسید

   0
   پاسخ
 11. سمیه کاشانی
  سمیه کاشانی گفته:

  سلام آقای دکتر من موسسه زبان انگلیسی دارم و بسیار هم پویا کار می کنیم و با مطالعه متد انتخاب می کنیم احساس می کنم فضای تبلیغاتی موثری نداریم. لطفا در این فضا من را کمک کنید

  0
  پاسخ
 12. الهام
  الهام گفته:

  دکتر سلام
  من کارم در زمینه ارسال فینگر فود برای مهمانی ها و مراسم هستش و کارم رو در اینستا شروع کردم ولی اصلا بلد نیستم چطور جذب مشتری کنم و از طرفی هم شدیدا به درامد این کار برای امورات زندگی نیاز دارم

  0
  پاسخ
 13. شهرزاد
  شهرزاد گفته:

  من فارغ التحصیل مهندسی پزشکی دانشگاه تهران جنوب ولی چهارساله زبان تدریس میکنم دلم میخواد ارتقا بدم موقعیتمو

  0
  پاسخ
 14. نوشان
  نوشان گفته:

  سلام آقای دکتر میخوام یه کسب و کار شروع کنم ، صادرات محصولات کشاورزی ،چون هیچ پیش زمینه ای ندارم شروع کردم به تحقیق تنهایی از پسش برمیام یا نیاز به کمک دارم؟ چه جور مشاوری میتونه کمکم کنه؟

  0
  پاسخ
 15. محمدرضا
  محمدرضا گفته:

  من یه مدیر سرمایه گذاری هستم…توانایی دارم سرمایه شما را در یک بازار مالی شفاف جهانی با برآیند مثبت و ریسک بسیار پایین هدایت کنم و برآیند ماهانه مثبتی حداقل ۱۰% + را نسبت به سایر سرمایه گذاری ها برای مجموعه به ارمغان بیاورم.

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   اگر بتونی محمدرضا جان ، بار تبلیغاتیش را کم کنی یک کم ، یک نمونه موفق از کارت را sample بیاوری و یک نمونه شکست خورده مشتریت را ذکر کنی با ذکر دلیل شکستش ( مثلا ریسک بیش از حدش علیرغم تذکر تو) ، متقاعد کننده تر میشه برای شروع و واقعی تر

   0
   پاسخ
 16. آمنه شکری
  آمنه شکری گفته:

  سلام، شغل من نمایندگی بیمه است و محدودیتم تخفیفات بی اندازه رقبا که گاهی مشخصا سودی بابت صدور بیممه ندارن

  0
  پاسخ
 17. ط.ح
  ط.ح گفته:

  سلام
  بنده یک برنامه نویس هستم و به تازگی با یکی از همکارانم وارد شراکت شده ام و شرکتی در حوزه ی اینترنت اشیا یا IoT یا همون هوشمند سازی خانه و شهر و باغات و… راه اندازی کرده ایم.
  خوشحال میشم اگر توصیه ای دارید بگید برامون.
  هم در زمینه ی بهبود شراکت برنده برنده بین ما، و نیز بهترین روش برای مدیریت این مدل کسب و کار ها.
  سپاسگذارم بابت همه ی زحمت هایی که برای این جامعه میکشید😊

  0
  پاسخ
 18. مهسا حسینی
  مهسا حسینی گفته:

  سلام دکتر عزیز ،ممنون از مطالب مفید
  من مدیر فروش شرکت نیوشا هستم ،نیوشا شرکتیه که در زمینه دمنوش های گیاهی کار میکنه و محصولات ما علاوه بر طعم برای درمان و کنترل بیماری ها هم کاربرد دارن مثلا کبد چرب،دیابت،فشارخون ،چاقی و…
  خیلی خوشحال میشم بتونم از راهنمایی اتون در زمینه کارم استفاده کنم .
  سپاسگزارم از وقتی که میزارین

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   به نظرم خیلی کارهای میتونید بکنید و بعضی از تبلیغاتتون را هم دیده ام
   ده بار به زن خودم پیام داده شده ( به خاطر اسمش) و افراد میگویند بازاریاب نیستند!
   میخواهم به کسب و کار ده شرکت تا نوروز ۹۸ کمک کنم و وقتی اعلام کردم و تقاضا ها را بررسی کردم ، یادتون باشه بهم خبر بدهید

   0
   پاسخ
 19. Radman
  Radman گفته:

  سلام بر دکتر شیری عزیز
  من ۲۳ سالمه، به صورت شخصی در حوزه بلاگرها و کسب و کارهایی که در اینستاگرام دارای پیج هستند تولید تیزرهای تبلیغاتی میکنم، البته از فیلمبرداری تا ادیت به عهده خودم هست و از دوربین کامپکت جمع و جور استفاده میکنم. اما به دلیل تجهیزات بسیار گران فیلمبرداری امکان توسعه تجهیزات وجود نداره، هرچند که سبک تیزرهای من به صورت رئال هست و کمترین جلوه ویژه را به کار میگیرم، با توجه به این عوامل هنوز تمایل دارم که بتونم جذب مشتری کنم اما نمیدونم ارزش وقت و انرژی داره یا نه.

  0
  پاسخ
 20. مرجان
  مرجان گفته:

  سلام دکتر
  من به تازگی همراه برادرم یه مغازه پوشاک (مانتو) زدیم
  مشتری میاد تا میای ج سلام رو بدی میره
  فرصت نمیشه کاری رو براش ارائه بدی
  همش میترسن مجبورشن بخرن
  مغازه ما کلا١۵متر
  خیلی سعی میکنم ارتباط بگیرم
  اما خیلی مواقع نمیشه یعنی واقعا فرصت نمیدن بهت
  من همیشه خودم رو مقصر میدونم

  0
  پاسخ
 21. نسترن
  نسترن گفته:

  سلام
  من خبرنگارم و بر اساس تعداد مطلبی که در روز تولید کنم حقوق می گیرم
  یک کلاس و یک سمینار هدف رفتم اما هنوز متوجه نشدم کسب و کار یک خبرنگار چگونه باید باشد که به درامدزایی منجر شود … تصور خودم اینکه باید تاثیرگذار باشم اما حقوق هم لازمه…

  0
  پاسخ
 22. حسین
  حسین گفته:

  سلام
  من شرکت بازرگانی دارم. برای صادرات نیاز به مشاور حرفه ای دارم. ممنون میشم معرفی کنید.

  0
  پاسخ
 23. علیرضا 19
  علیرضا 19 گفته:

  دکتر جان درمورد ورزش حرفه ای هم این موضوع صدق میکنه؟ مثلا قبل از عقد قرارداد بتونم به مربی توضیح بدم و در حین تمرین هم تواناییم رو نشون بدم که با این مهارت هام میتونم به تیم و موفقیت تیم کمک کنم و یا اینکه چه کمکی میتونم به تیم بکنم که موفقیت بیشتری کسب کنه؟

  0
  پاسخ
 24. سمیه
  سمیه گفته:

  سلام.
  فرموده بودید در ذیل این مطلب کسب و کار خودمون رو معرفی کنیم تا از نظر شما بهره مند بشیم.
  در صنعت پوشاک در زمینه طراحی و تولید لباس کودک در قالب ایجاد برند ایرانی در حال تحقیق و در مرحله طراحی بیزینس مدل و متعاقبا بیزینس پلن هستم. در ضمن تجربه عملی به منظور درک بهتر بازار به مدت دو سال داشته ام.

  0
  پاسخ
 25. سارا
  سارا گفته:

  سلام
  در حال حاضر دوره های مختلف اموزشی به صورت حضوری برگزار می کنیم‌و در حال تغییر به سوت آموزش مجازی هستیم
  ممنون از راهنمایی های شما

  0
  پاسخ
 26. ژاکلین سلطانی نژاد
  ژاکلین سلطانی نژاد گفته:

  سلام جناب دکتر شیری
  خوشحالم از اشناییتون
  من دو کار متفاوت انجام میدم ، فروش لوازم ارایشی به صورت خصوصی ،
  و کیترینگ فینگرفود و … در منزل
  در فروش لوازم ارایشی موفق تر بودم ، چون بیشتر در ارایشگاه ها فروش داشتم ، البته با این دلار متاسفانه نه ،
  خوشحال میشم فوت و فن کار را بیشتر بدونم .
  ممنونم از لطفتان

  0
  پاسخ
 27. عاطی
  عاطی گفته:

  سلام آقای دکتر از اینستا اومدم اینجا
  مدیر یک کسب وکار نو هستم و توضیح خلاصه کارمون:
  گرافیک_چاپ و تولید ماکت و دکورهای جشن کودک

  0
  پاسخ
 28. الی یار
  الی یار گفته:

  سلام جناب دکتر وقت بخیر
  آیا توانگری فقط وابسته به صاحب بیزینس بودن هست ؟
  من فارغالتحصیل مهندسی صنایع از یکی از معتبرترین دانشگاه های ایرانم ولی توی دانشگاه هیچ چیز یاد نگرفتم که در صنعت کمک کنه به پیشرفتم
  ۴ سال کار کردم ولی شرکت هایی که توشون کار کردم هیچکدام باعث پیشرفت و توسعه فردی من نشدن
  حالا که درگیر هزینه های ثابت ماهیانه هستم فرصتی برای شرکت تو کلاسهایی که باعث متخصص شدن و توسعه فردی من بشن پیدا نمیکنم
  شده باتلاقی که هرروز منو بیشتر میکشه تو و عمر و جوانی من رو از بین میبره

  از این مرحله چطور میشه به توانگری رسید ؟؟؟

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   توانگری درباره زندگی است
   کار بخشی از زندگی است تا مدتی
   مهم اینست که شما حس باارزشی از خودتان داشته باشید با کار و به مخاطب نیز همین حس را بدهید
   اگر فرصت شرکت در کلاس ندارید ، مطالعه بیشتر منظم داشته باشید و معاشرت با آدمهای توانگر و پرهیز از آدمهای عقده ایف شکست خورده ، منفی باف

   0
   پاسخ
  • نجمه شیرازی
   نجمه شیرازی گفته:

   سلام آقای دکتر
   اگه مایلید شیرینی خوشمزه و مدرن بخورید و در عین حال نگران چاق شدن و بالارفتن چربی خونتون نباشید کیک های منو امتحان کنید. از مواد اولیه تازه و کم چرب استفاده می کنم. خامه کیک های تولد سبک و با شیرینی ملایم هست و همینطور فیلینگ های طبق سلیقه شما… مهمونی هاتون رو با دسر های مدرن و فینگرفود های خاص برای میهمان ها به یادماندنی می کنم. من همواره طعم، سلامت و زیبایی غذای مشتری برام مهم بوده. شما باید هم لذت چشایی ببرید و هم بصری

   0
   پاسخ
 29. هدا
  هدا گفته:

  سلام جناب دکتر شیری
  من یک گلفروشی در تهران دارم که با توجه به زیبایی گل و‌طراحی و دیزاین تقریبا رقبای مشترک زیادی دارم.
  و آن لاین هم سفارش قبول میکنم.

  0
  پاسخ
  • سارا نجفیان
   سارا نجفیان گفته:

   درمورد ماندگاری گلها، شرایط نگه داری و انواع دیزاین و حتی پروسه ی دیزاین گلها می تونید بیشتر برای مشتری بگویید و تمایز خود را در یکی از اینها تعریف کنید.

   0
   پاسخ
 30. بهاره همتی
  بهاره همتی گفته:

  سلام من مدیر یک موسسه حسابرسی هستم . خوشحال میشم راهنمایی دارید بفرمایید.زمان و به موقع بودن گزارش ها واقعا برای حرفه ما مهم و البته موضوع استرس زا است .

  0
  پاسخ
 31. خاطره
  خاطره گفته:

  سلام آقای دکتر
  خسته نباشید. اگر این مقاله همونی هست که توی پیج اینستاگرام بهش اشاره کردید که کسب و کارمون رو معرفی کنیم پس من شروع میکنم :
  من ۲ سال هست که به همراه خواهرم سالن زیبایی دارم در یک منطقه با قشر ضعیف… مدارک مرتبط و بین المللی و کار خوب هم دارم… دلم می‌خواست تا الان مشتری ثابت و همیشگی و درآمد ثابت داشته باشم.. اما هنوز به این ایده آل نرسیدم… نمیدونم باید زمان بیشتری منتظر باشم یا کار دیگه ای انجام بدم…. ممنون میشم کمکم کنید.

  0
  پاسخ
  • سارا نجفیان
   سارا نجفیان گفته:

   به جز مدارک مربوط می توانید به استفاده از مواد مرغوب هم اشاره کنید.
   مکان یابی برای راه اندازی کسب و کار یکی از فاکتورهای مهم است اما کماکان می شود با ارائه ی پکیج های قیمتی مختلف مشتری را جذب کرد.
   نمونه ای از ارائه ی خدمات به صورت پکیج را چند ماه پیش جایی دیدم. لیستی از خدماتی که ارائه می کردند به دیوار زده بودند. مشتری ۶ تا از آنها را انتخاب می کرد و به قیمت ثابت ۱۵۰ تومن انجام می شد. اما حتما باید ۶ تا می شد.

   0
   پاسخ
 32. الهه
  الهه گفته:

  سلام آقای دکتر شیری
  من آتلیه عکاسی دارم
  الان آتلیه ها خیلی زیاد شدن و آتلیه من هم تقریبا فضاش کوچک و مشتری خیلی کم دارم

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   چه چیزی باعث میشود مخاطب سمت تو بیاید الهه ؟
   مردم برای خدمات خوب همه کار میکنند
   ولی باید معرفی کنی خدماتت را یعنی موضوع این تمرین
   برای من از مشکلت نوشته ای( مساله این تمرین نیست) به حرفم دقت کن نه مشکل خودت

   0
   پاسخ
 33. سمیه
  سمیه گفته:

  سلام.
  فرموده بودید در ذیل این مطلب کسب و کار خودمون رو معرفی کنیم تا از نظر شما بهره مند بشیم.
  در زمینه صنعت پوشاک در زمینه طراحی و تولید لباس کودک در قالب برند ایرانی در حال تحقیق و طراحی بیزینس مدل و متعاقبا بیزینس پلن هستم و تجربه عملی به منظور درک بهتر بازار به مدت دو سال داشته ام.

  0
  پاسخ
   • سمیه
    سمیه گفته:

    حتما آقای دکتر. ممنون میشم بفرمایید تا چه زمان فرصت دارم تا از راهنمایی شما استفاده کنم؟
    چون قسمت طراحی بیزینس پلن رو در قالب پایان نامه ارشدم دارم انجام میدم تا بتونم نتیجه رو نه فقط برای کتگوری کودک که کتگوری های دیگه هم بسط بدم چون در تحقیقات اولیه متوجه شدم هیچ بیزینس مدلی تا به حال برای صنعت پوشاک در ایران طراحی نشده! ( حتی طرح توجیهی هم که بشه به عنوان بیزنیس پلن تعبیر کرد هم نبود)

    0
    پاسخ
 34. میترا
  میترا گفته:

  سلام اقای دکتر
  ممنون از مطالبتون
  من حسابدار هستم و دوست دارم در زمان کم پیشرفت و سرپرست بخش بشم

  0
  پاسخ
  • سارا نجفیان
   سارا نجفیان گفته:

   حسابداری شما برای مدیر مجموعه چه فرقی با حسابداری همکار شما دارد؟
   مزیت شما به عنوان یک حسابدار چیست؟ در این حوزه چه کارهایی است که انجام می دهید و باعث برتری شما هستند؟
   مدیر شما به چگونه حسابداری نیاز دارد؟ حسابداری که چه کارهایی انجام دهد؟

   0
   پاسخ
 35. فاطمه
  فاطمه گفته:

  استاد عزیزم من دارم روی طراحی یک نرم افزار مدیریت و برنامه ریزی هوشمند کار میکنم. طرح اصلیش رو نوشتم و در مرحله طراحی نرم افزار هستیم. و میخوام از اون درآینده برای دادن خدمات خوب و گرفتن تبلیغات برای درآمد زایی استفاده کنم.

  0
  پاسخ
 36. فدک
  فدک گفته:

  سلام .آقای دکتر مثلا من که ادبیات انگلیسی خوندم چ جوری میتوانم پیشرفت کنم در صورتیکه در یک شهر کوچک زندگی میکنم که زیاد مردم علاقه به یادگیری زبان ندارند..ممنون ❤

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   قطعا در شهری کوچک هم مشتریان خدمات شما کم نیستند
   اول متن تمرین را بخوانید و تمرین فرضی کنید
   سوال کلی از من نپرسید

   0
   پاسخ
 37. الناز حق شناس
  الناز حق شناس گفته:

  سلام دکتر جان
  من تو دوتا رشته درحال فعالیتم رشته اصلیم نرم افزاره،طراحی وبسایت انجام میدم ، رشته دومم که برحسب علاقه پارسال شروع کردم تو حوزه گردشگریه ، دوره گذروندم و کارت لیدری گرفتم ، و تو این حوزه تولید محتوا میکنم سفر میرم و میخوام از هردو کسب درامد داشته باشم ,میخوام راهنماییم کنین که چجوری میتونم مشتری بیشتری داشته باشم.
  ممنونم

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   الناز عزیز
   سوالت عالی است ولی از شما انتظار دقت بیشتر دارم :
   تمرین این مقاله این نیست
   میشه یکبار دیگه بخونی تمرین را

   0
   پاسخ
 38. سید مجتبی حسینی‌ نیا
  سید مجتبی حسینی‌ نیا گفته:

  دکتر جان عرض ارادت و احترام
  براتون بگم که در کسب و کارم به والدین این پیام را می‌دهم که:
  به شما کمک می‌کنم در ارتباط با فرزند خود، نه تنها نگرانی‌تان کم شود بلکه احساس آرامش و امنیت بیشتری در هر لحظه زندگی با او داشته باشید. با شما هستم تا به یک‌ نوجوان مسئولیت‌پذیر برسیم.
  به نوجوان عزیز و ارزشمند هم می‌گویم:
  در نقش یک همراه و مربی با شما هستم تا بتوانی به شناخت بهتری از خودت برسی، همراهت هستم تا با ارتقای ویژگی‌های فردی‌ات به پیشرفت و رضایت در تحصیل و حوزه شغلی‌ات دست‌یابی.
  عزت شما روز افزون

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   آقا مجتبی قبول نیست
   شما که کناردست خودمون بودی تقلب بهت رسیده
   درباره پاراگراف آخر به نظرم به زبان نوجوان هنوز نیست
   پیشنهاد من :
   در نوجوانی تو بناست بهترین تجربیاتت را در ارتباط ، یادگیری مهارت ، کشف زندگی انجام دهی ، من در هر سه حوزه میتوانم هم پیشرفتت را سرعت ببخشم هم اگر اشتباهی کردی ، کمکت کنم سریع خودت را جمع و جور کنی

   0
   پاسخ
   • سید مجتبی حسینی نیا
    سید مجتبی حسینی نیا گفته:

    دکتر جان نظرتون ارزشمند هست چون می‌دونم برخاسته از یک دنیا تجربه است.
    افتخاری هست که کنار شما باشم.
    از پاسخ‌تون ممنونم

    0
    پاسخ
 39. مژگان
  مژگان گفته:

  سلام جناب دکتر من فیزیک خوندم ولی در اون زمینه کار نکردم چون خیاطی کردن بهم ارامش میداد رفتم سراغ اون و یه کسب کار کوچیک خونگی برای خودم راه انداختم (دوختن رومیزی) با ایده خودم بعد دو سال کارمو گسترش دادم همیشه دلم میخواست کسب و کاری داشته باشم که خودم ادارش کنم همیشه یه سالن پر از جمعیت تصور میکنم که همه دارن کار میکنن و هر روز تولید بیشتر و بهتر و الان میخوام با استخدام کردن چند نفر سرعت کارمو زیاد کنم اما واقعا میترسم اینکه چطور باید افراد و انتخاب کنم چی کار کنم کارم کپی نشه توسط همون افراد چی کار کنم مشتریم بیشتر بشه و چه چیزی در رضایت مندی اونها موثر ممنون میشم کمکم کنید

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   موضوع بحث مقاله نیست ولی بهترین مدیر یک کارگاه یک مدت پشت چرخ نشسته واسه یکی کار کرده و خم و چم کار دستشه

   0
   پاسخ
 40. ندا
  ندا گفته:

  عرض ادب وسلام.دکتر شیری بزرگوار من درمانگر کودک در حیطه اختلالات حافظه هستم.از نظر کیفیت کاری خوب هستم ومراجعینم راضی.اما بخاطر سخت بودن نوع درمان وسختگیری که به مراجعینم میکنم باعث شده خیلی اذیت بشم وهمچنین مراجعینم.وواقعا نمیدانم چه کنم/

  0
  پاسخ
 41. نيلوفر
  نيلوفر گفته:

  سلام. زیر این مقاله کامنت بذاریم برای استفاده از راهبری شما؟
  من معمار هستم. خارج از ایران تحصیل کردم و یه دفتر کوچیک برای اجرای دکوراسیون زدم که با توجه به مسایل اقتصادی الان بسته شده. کلی هم همه به من بدهکارن و پرداخت نمی کنن. والا اونقدر ناموفق شدم و حالم بد شد که دارم فکر می کنم باز از ایران برم. اما وابستگی به خانواده هم هست و ادم دوست داره اطراف خانواده ش باشه.
  به نظرتون راهی برای پیشرفت شغلی من هست؟

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   حتما هست نیلوفر جان
   بخصوص اینکه مهاجرت به نقطه ضعف شما کمکی نمیکند و اینور هم که بیایی اگر بلد نباشی قرارداد خوب با مشتری ببندی، کلاهت پس معرکه است

   0
   پاسخ
 42. طناز
  طناز گفته:

  سلام آقتی دکتر من میخوام یه استارت آپ تو حوزه کنکور تو ایران بذارم،مشاوره ای و تدریسی
  به نظرتون خوب هست این کار؟

  0
  پاسخ
 43. Sam
  Sam گفته:

  سلام من کسب و کار خانگی کوچکی دارم برای معرفی محصولات ام اینطور تبلیغ کنم؟
  من کسی هستم که میتونم با بافتن سبدهای تریکو بهتون کمک کنم تا به وسایل کمد ها وکشو هاتون نظم بدین . اگه دوست دارین یه میز آرایش زیبا داشته باشین و به وسایلتون راحت دسترسی پیدا کنین میتونین روی محصولات گالری من حساب کنین

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   “سبدهای تریکوی دستباف من ، نظم خوبی به کشوها و کمدهاتون میدهد، در ضمن به زیبایی کمدهاتون نیز دقت کرده ام.”
   درجا تصویر نشون بده و دو تا سبدش را بده دستش لمس کنه و عقب بنشین تا سوال بپرسه
   نمیدانم قیمتش در مقایسه با مشابهش چگونه است ولی اگر مثلا جنسش echo-friendly هم باشد که سازگار با طبیعت و ضد آلرزی و ضد خاک و …باشه که نور علی نور و همه را میتوانی ذکر کنی

   0
   پاسخ
   • Sam
    Sam گفته:

    تریکو ها از جنس نخ هستند و من اصلا به جنبه سازگاری با طبیعت و اینها دقت نکرده بودم ممنون از راهنمایی تون

    0
    پاسخ
 44. رعنا
  رعنا گفته:

  من انواع شیرینی و کیک خونگی خاص و سالم درست می کنم. با خوردن این شیرینی ها احساس سنگینی نمی کنید و به خاطر خوردن یک برش کیک خامه ای خودتون رو سرزنش نخواهید کرد.

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   چه خوبه رعنا ، روی وجدان درد زوم کرده اید
   به نظرم بخشی از عذاب وجدان آدمها بعد از خوردن کیک ، بحث کالری است و دیگری انتقال چربیهای ناسالم
   اگر بتونید به نحوی روی این دو مقوله کار کنید ، مزیت رقابتی میشود

   0
   پاسخ
   • رعنا
    رعنا گفته:

    ممنونم از توجه تون. دقیقا روی همین دو موردش مشتری های خاص دارم. مواد طبیعی و سالم و حداقل چرب های مضر.

    0
    پاسخ
 45. شری
  شری گفته:

  سلام دکتر شیری عزیز،
  ما از درسای روانشناسیتون که کلی بهره هستیم و امیداریم که بتونیم در توسعه کسب و کار هم بهره ای از راهنماییتان ببریم.
  حقیقتا من پدر و مادرم رو در یک حادثه تلخ که قبلا هم خدمتتون گفتم از دست دادم و در حال حاضر یک خانه بزرگ قدیمی در وسط شهر ساری نزدیک میدان یاعت و چندین مغازه و زیرزمین تجاری در بازار ساری برای من و خواهر و برادرم به جای مانده و از انجاییکه همه ما در نهران هستیم و هممون کار و زندگی خود را داریم قادر به اداره انها در شهر ساری نیستیم و چند سال هم هست برای فروش گذاشتیم ولی کسی سراغشون نمیاد اولا میخواستم ببینم که ایا شما احتیاج به توسعه کسب و کار خود در شهر ساری ندارید و اینکه پیشنهادی در این رابطه برای ما دارید که با این املاک تجاری در شهر ساری چه کاری میشودکرد .ممنون میشم اگر بتونید راهنمایی کنید

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   بحث این مقاله این نیست شری جان…من صرفا در این تمرین برای بهبود معرفی کسب و کار دارم سرویس میدهم

   0
   پاسخ
 46. مریم خیاطی
  مریم خیاطی گفته:

  با سلام.من کارم طراحی و دکور کیک و شیرینی مجالس هست و کسب و کارم اینترنتی.اما دریغ از یک مشتری

  0
  پاسخ
  • سارا نجفیان
   سارا نجفیان گفته:

   نمونه های موفق را بررسی کنید.
   همین جا چندین مورد نمونه کسب و کار مربوط به کیک و شیرینی بود.

   0
   پاسخ
 47. عطیه حسین پناه
  عطیه حسین پناه گفته:

  سلام دکتر شیری عزیز ممنون بخاطر تمام آموزش های عالی, بجا و مورد نیاز جامعه
  من نتورک مارکتینگ کار میکنم محصولات شرکتم مراقبت پوست و مو و ارایشی و بهداشتی هست و زمان فروش سعی میکنم بیشتر مشاوره بدم و به مشتری کالایی رو که نیازش رو بر طرف میکنه معرفی کنم من این روش فروش رو برای همکارام بهتر انجام میدم یعنی زمانی که به مشتری های اونها مشاوره میدم نتیجه خوب یمیگیرم ولی این کار رو برای مشتری های خودم و اطرافیان نزدیکم نمیتونم بدرستی انجام بدم و همیشه ترسم جلو تر از تجربه و علمم قرار میگیره
  و همیشه احساس کردم اموزش کافی هم در این زمینه ندیدم

  0
  پاسخ
  • سارا نجفیان
   سارا نجفیان گفته:

   قبل از قرار گرفتن در موقعیت مشاوره دادن طبق تجربه ای که دارید سناریو های مختلف را در یادداشتی برای خود بنویسید.

   0
   پاسخ
 48. ایمان صمدیار
  ایمان صمدیار گفته:

  سلام دکتر
  من۲۴ سالمه و درحال حاضر تو یه شرکت ساختمانی برج سازی کارهای صورت وضعیت و قراردادنویسی و کنترل پروژه می کنم (کارمندی با حقوق ناچیز، اما تجربه کاری فوق العاده + آشنا شدن با افراد خبره + یادگیری از افراد خبره)
  و در عین حال شروع کردم به ساخت و ساز ساختمان به صورت مشارکت در ساخت (خویش فرمایی، یک کار متداول شهری)
  اما قصدم این هست که خویش فرمایی ام را حرفه ای کنم و در واقع از یک ساخت و ساز متدوال برم به سمت ساخت و ساز حرفه ای و مهندسی (رشته ام هم فوق لیسانس عمران مدیریت ساخت هست که رشته م تلفیقی از عمران و صنایع و مدیریت هست)
  من رو راهنمایی کنید لطفا تا نقشه ی راهی داشته باشم در این مسیر
  البته در فکر راه اندازی استارتاپی هستم اما بعید می دونم زمان بهم فرصت عملی کردنش رو بده، یا حداکثر ممکنه شروع کنم به راه اندازیش اما نه به عنوان هد اصلی مجموعه. این استارتاپ کاملا در حوزه مهندسی عمران و ساختمان هست و کاملا قابل استفاده در پروژه های شهری (مثل پروژه های شرکتی که در آن مشغولم و ساختمان خودمان)
  ای استاد! به من چراغ راه بده لطفا

  0
  پاسخ
 49. صبیحه
  صبیحه گفته:

  سلام اقای دکتر. امیدوارم همیشه خوب و خوش باشید.
  اقای دکتر من در واقع کارم اینه کارخونه های صنایع غذایی را تشویق میکنم که واحد R&D شان را برون سپاری کنند. خب هزینه هاشون کمتر میشه و از اون طرف من برای محصولات جدید فرمولاسیون مینویسم و در مواردی اون فرمول را تولید و میفروشم بهشون. کسب و کارم کوچیکه و الان با حدود ۳ تا کارخانه توی یکی دوتا محصول کار میکنم. چکار کنم کارم توسعه پیدا کنه.
  از طرفی قبلا هم یک سری ماسک ها و لوسیون های دست ساز داشتم که خوب بود ولی کنار گذاشتم و دوباره میخام شروعشون کنم. ِالبته کارهای ثبت برند و ثبت اختراع و اینا هم به ندرت انجام میدم و البته خیلیییییی زیاد وقت اضافه دارم.

  0
  پاسخ
 50. نرگس اسماعیل زاده
  نرگس اسماعیل زاده گفته:

  سلام دکتر شیری من میخام یک کسب کار تو زمینه تشریفات مراسمات مثل برگزارکننده همایشات سمینار و ترحیم . تولد….؟؟ راه بندازم چیکار کنم اول کار و راه اندازی رشد

  0
  پاسخ
 51. الهه
  الهه گفته:

  سلام استاد
  من کارشناس HR هستم، تو قسمت آموزش و ارزیابی و یکم استخدام
  دقیقا ازینکه کارم به چشم نمیاد همش تو فکر و تلاشم

  0
  پاسخ
 52. صادق شمس
  صادق شمس گفته:

  جناب دکتر سلام، طبق فرمایش و اجازه‌تون برای معرفی، کسب و کار کوچکم رو که مدتیست شروع کردم معرفی می‌کنم و مشتاقانه منتظر نظر شما هستم.
  ما در «واگویه» به شما یاد می‌دیم که چطوری جا بگذارید جا پای افراد موفق و ثروتمند. ما نه تنها به شما امید و انگیزه می‌بخشیم، بلکه دقیقا بهتون راهکار نشون می‌دیم و آموزش‌های عملی در اختیارتون می‌گذاریم 👍

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   راستش من را جذب نمیکند ولی افراد زیادی را سودازده میکند
   من باشم مینویسم :
   هر کسی به شیوه خود بناست ثروتمند بشود، ما کمک میکنیم راهتان را کشف کنید زیرا تا الان به ۱۰۸ نفر از ۱۴۵ مشتریمان کمک دقیق کرده ایم ( اعداد فرضی هستند)

   0
   پاسخ
   • واگویه
    واگویه گفته:

    دکتر عزیز ممنون از اینکه وقت می‌گذارید، خدا خیرتون بده
    این متن معرفی جدید هست:
    جی.کی. رولینگ با نوشتن داستان‌های هری‌پاتر ثروتمندترین نویسنده دنیا شد، کریستیانو رونالدو با فوتبال، و سلین دیون با خواندن موسیقی‌هایی خاطره انگیز. برای موفق و ثروتمند شدن به اندازه تمام انسان‌ها راه وجود داره. با جمع ۲۶ هزار نفری ما همراه شو، ما کمکت خواهیم کرد راه خودت رو پیدا کنی…

    0
    پاسخ
    • دکتر شیری
     دکتر شیری گفته:

     رو هوا زدیا
     مثالهای ایرانی بزن تا مخاطبت احساس بیگانگی بهشون دست نده
     مثالها از کار خودت باشد نه از زحمت بقیه که به تیم تو ربطی ندارد !
     مثلا امیدوارم مثالی این چنین داشته باشی :
     مرتضی-۲۹ ساله- الان تعمیرکار حرفه ای موتورسیکلت منطقه ۱۱ تهران است و روزانه با ۵ همکار خویش ، درآمد نزدیک به ۲٫۵ میلیون کسب کرده است و تا سال ۱۳۹۹ میتواند کارگاه بزرگ خویش را داشته باشد. او در ابتدای این مسیر یک فوق دیپلم اتومکانیک هنرستانی داشت و هیچ تجربه کاری بیش از ۳ ماه نداشت، ما در واگویه کنارش ایستادیم و فهمیدیم نقاط کور کارش کجاست؛ بقیه اش را خودش به سرعت قاپید…

     0
     پاسخ
 53. هدایت
  هدایت گفته:

  سلام دکتر شیری
  من چند وقت هست، پیگیر توانگر ۲۴ساعته، و صحبت های شما هستم
  من کارم رو از دست دادم به بد وضعیت ایی
  کارشناس مشاوره هستم، و بازاریابی را تجربه کردم اما کارفرما چندان خوش قول تو پرداخت نبود منم با کلی بدهی و هنگ شدن مغزم موندم چه کنم
  میخواستم کسب و کار خودم رو داشته باشم ولی هزینه راه اندازی ندارم
  چند تا مهارت هم بلدم ولی وقتی بخواهد مغز هنگ کنه پیام نمیده مشاوره میخواست ام
  با تشکر شاگرد شما

  0
  پاسخ
 54. ساناز گلزار
  ساناز گلزار گفته:

  سلام اقای دکتر ممنون از مطالب بسیار جذابتون
  من حدود ۵ سال هست کار تاتو و زیبایی انجام میدم و در زمینه کاریم هم با اطمینان خاطر میتونم بگم کارم خیلی بهتر از رقبا هست ولی نمی دونم چرا با اینکه کار من از همه بهتره ولی اصلا مشتری که دیگران دارن رو ندارم یعنی حداقل مشتری رو دارم اونم چی بشه که منو بشناسن و یا خیلی وسواس داشته باشن تو کار منو انتخاب می کنن من همیشه هم با مشتری کلی حرف می زنم و اطمینان خاطر میدم بهشون و تقریبا همه کارهایی رو که فرمودید رو می کنم ولی نمی دونم چرا مشتری ندارم اگر ممکنه کمی کمکم کنید

  0
  پاسخ
 55. عطیه صفایی
  عطیه صفایی گفته:

  سلام اقای دکتر کار من دکوراتوری کیک هست و به این حرفه به دید هنری بیشتر نگاه میکنم اما از درامدش هم لذت میبرم و دلم میخواد در اینده راهی باشه برای فرزندانم اگر دوست داشته باشن

  0
  پاسخ
 56. احمد
  احمد گفته:

  سلام
  خسته نباشید از این همه فعالیت
  من دبیر فیزیک هستم با پانزده سال سابقه که مدتهاست به مشاوره و روانشناسی علاقمند هستم و مطالعه هم دارم
  سه سال پیش تا امروز ، مشاوره و پشتیبانی کنکور انجام میدم و نتایج خوبی به دست آوردم و امسال تعداد مخاطب هام ده نفر شدن
  اما ، تمایل دارم در این زمینه موفق و نامدار باشم

  0
  پاسخ
 57. عسل
  عسل گفته:

  من میتونم فضاهایی رو براتون طراحی کنم که پاسخگوی نیازهاتون باشه و سطح کیفی زندگیتون رو ارتقا بده ( من معمارم)

  0
  پاسخ
  • سارا نجفیان
   سارا نجفیان گفته:

   مثال بزنید.یکی از فضاهایی که پاسخگوی نیاز مشتری است را توصیف کنید. نیاز را تعریف کنید و کارکرد محیط جهت رفع آن نیاز را بگویید.
   مثلا اتاق کودکی را توصیف کنید و پیش بینی نیازی که برای این کودک داشتید را بگویید.
   برای شروع متن می توانید از مثال زیر استفاده کنید.
   من معمار هستم
   می خواهم برای شما داستان آخرین اتاق کودکی که طراحی کردم را بگویم.

   0
   پاسخ
 58. افسون
  افسون گفته:

  سلام آقای دکتر
  من نمایندگی بیمه دارم،دو ماه دیگه می شه یکسال،اما نه فروش خوبی داشتم و نه از شغلم راضی ام،واقعا نمی دونم چطور توی این شغل ارزش افزوده تولید کنم،مفید باشم،با توجه به نظر منفی ای که اکثر مردم نسبت به کار و کسب های این مدلی دارن،لطفا راجع به شغل نمایندگی بیمه منو راهنمایی کنید.
  ممنون❤

  0
  پاسخ
 59. امیر
  امیر گفته:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  من مهندسی در شرکت مپنا هستم و قصدم اینه کسب و کاری رو در کنار کارم شروع کنم و ارتقا بدم و به اهدافی که توی ذهنم هست برسم , کسب و کاری که مد نظر بنده هست شارژ کاتریج و تعمیرات پرینتر هستش که قبلا هم این کار رو کردم و صفر نیستم , اما الان میخوام با اداره ها همکاری کنم و ازشون سفارش دریافت کنم , درحال حاضر در حال مذاکره هستم تا قبل از شروع اطلاعات کسب کنم و بدونم دغدغه اصلیشون چی هست , لطفا راهنماییم کنین این ایده کسب و کار آینده خوبی خواهد داشت؟
  سپاس

  0
  پاسخ
 60. خاطره
  خاطره گفته:

  سلام آقای دکتر.
  خسته نباشید. اگه این همون مقاله ای هست که توی اینستاگرام بهش اشاره کردید بابت معرفی کسب و کار پس من شروع میکنم: ۲ سال که به همراه خواهرم سالن زیبایی دارم. مدارک مرتبط و بین المللی دارم به همراه کار خوب… اما هنوز به ایده آل مشتری و درآمد ثابت نرسیدم… نمیدونم باید هنوز هم صبر کنم یا کار دیگه ای انجام بدم… ممنون میشم کمکم کنید.
  سپاس از وقتی که می‌گذارید.

  0
  پاسخ
 61. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام. من و چندتا از دوستام در حال تاسیس شرکتی هستیم در زمینه تولید مواد شیمیایی پایه البته نه به اندازه پتروشیمی ولی از محصولات پتروشیمی به عنوان مواد اولیه قرار هست که استفاده کنیم. متاسفانه در کار ما قسمت مجوز ها خیلی سخت و پیچیده هست… اصلا نمیدونیم از کجا باید مجوز گرفت فقط میگن این ماده مجوز میخواد.‌… و البته بزرگتر از اون این قبیل از کارها تعداد بسیاااار بسیار محدودی از خریدار داره. سرقت دانش فنی م که هیچ… ولی خوب به قول شما آقای دکتر هرکس از ما سوال میپرسه ما راهنماییش میکنیم با این دید دانش قابل سرقت نیست. مرسی از راهنمایی های همیشه گیتون

  0
  پاسخ
 62. نوری
  نوری گفته:

  درود ها من مشاور هستم میخواهم کلاسیهایی در سرای محله یا فرهنگسراها یا مکان هایی ای چنینی بر ای مردم جلسات بگذارم مواردی مثل کنترل خشم ،اضطراب ،تغییر رفتار را یا مواردی که خودشان احساس نیاز میکنند را ولی کاربردی باشد بقول شما فقط تشخیص نباشد

  0
  پاسخ
 63. الهه خاتمی
  الهه خاتمی گفته:

  باسلام
  من بافنده سبدهای دستباف تریکو هستم. شما با استفاده از این سبدها میتونید وسایلتون رو نظم ببخشید، بویژه اینکه شما خریدار یک زیبایی هنری هستید . سبدهای تریکو از جنس پارچه بوده، و قابلیت شستشو و ماندگاری بالایی دارن.
  سپاس🙏🏻

  0
  پاسخ
 64. ع . ص
  ع . ص گفته:

  سلام
  من نماینده بیمه ام و کارگزار گمرک و مدیر بازرگانى یک شرکت حق العملکارى ولى هرگز احساس موفق بودن ندارم !
  نه آمار فروش بیمه ام خیلى بالاست ، مشترى هاى صادرات همونایى هستن ک باهاشون قرارداد ۵ ساله داشتم واردات هم ک خودتون بهتر میدونید !
  بنظرتون ادامه بدم ؟

  0
  پاسخ
 65. زهرا عليخانى
  زهرا عليخانى گفته:

  سلام آقاى دکتر حال خوب این روزهام رو مدیون کلاسهاى مجازى شمام ،ممنون
  من معلم هستم و تو جلسه اول براى جذب شاگردم بهترین و جذاب ترین تیپم رو مى پوشم و جنگول ترین لوازم التحریر رو مى برم
  و حرفم اینه که من کارى ندارم که پایه ریاضیون چیه ولى اگه سر کلاسم گوش کنید و باهام پیش بیاید کارى مى کنم در حد ٢٠ بشید

  0
  پاسخ
 66. بهار
  بهار گفته:

  باسلام خدمت دکتر شیری گرانقدر
  من کارشناسی ارشد روان شناسی تربیتی هستم و در حیطه کودک کما بیش فعال هستم باوجود مطالعه ،نمیدانم چه طور میتوانم کار خودم را به عنوان یک مشاور ارتقا بخشم 🙏🏼

  0
  پاسخ
 67. محسن
  محسن گفته:

  💠کلینیک تخصصی مددکاری اجتماعی مهر ماندگار💠

  🏢اولین کلینیک تخصصی مددکاری اجتماعی شهرستان آران و بیدگل با کادری کاملا تخصصی از نیروهای مددکاری اجتماعی و مشاوره به ارائه خدمات در زمینه های خانواده، توانمندسازی ، پیشگیری از آسیب های اجتماعی می پردازد.

  0
  پاسخ
 68. راضیه
  راضیه گفته:

  سلام اقای دکتر عزیز خدا قوت من یه خانم ۳۰ ساله ام که توی یه شهر از خوزستان یه گالری زیورالات و دست سازهای زیورالات سنگی از خودم دارم مدتیه که کارم افت کرده نمیدونم باید ادامه بدم برای بهتر شدن حتی اگر متضرر بشم توی این شرایط یا جمع کنم ممنون میشم راهنمایی کنید جوونایی که این مشکل رو دارن چیکار کنن بعد از شرایط اقتصادی کسب و کار خیلی بد شده سپاس از وجود پرمهرتون🌷

  0
  پاسخ
 69. پریا فرهادی
  پریا فرهادی گفته:

  کتاب‌های دبستانک برای این به وجود اومدن که بچه‌ها عادت کنند از یاد گرفتن لذت ببرند. اگر بتونیم کاری کنیم که از بچگی عادت کنیم از یاد گرفتن لذت ببریم اون وقت همیشه این عادت رو با خودمون خواهیم داشت، در هر سنی که باشین و آدم‌های خشنودی خواهیم بود.

  0
  پاسخ
 70. راضیه مقدم
  راضیه مقدم گفته:

  من کارم در زمینه تامین دیزل زنراتور و قطعات مربوطه است ممنون میشم راهنماییم کنید
  به دلیل تنوع بسیار در بازار و جنس های تقلبی با شماره پلاک های اورجینال خیلی سخت میشه مشتری رو متقاعد کرد چون هر توضیحی که بدیم در نهایت اختلاف قیمت زیاد کالای تقلبی که به اسم اورجینال فروخته میشه با کالای اورجینال واقعی رو نمیتونه تشخیص بده

  0
  پاسخ
 71. ریحان
  ریحان گفته:

  سلام آقای دکتر 🍃

  من خیلی دلم میخواد یه کسب و کار کوچیک و به نوعی مستقل برای خودم داشته باشم، حتی فارغ از درآمدش…
  اما نمیدونم واقعا چیکار باید بکنم! یه ایده هم دارم که جرئت اجرایی کردنش رو ندارم… احساس میکنم ایده ی خوبی نیست و خیلی ضعیفه
  ترم ۵ کارشناسی روانشناسی ام اما الان دنبال یه جور استقلالم که ربطی به رشته ام نداشته باشه چون تا دکتری و شغل اصلی‌م زمان خیلی زیادی مونده…

  ممنونم ❤

  0
  پاسخ
 72. ریحانه تفرشی
  ریحانه تفرشی گفته:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر من روانشناسم و یک موسسه روانشناسی دارم اما در جذب مخاطب خیلی موفق نبودم البته اختصاصی هم کار کودک میکنم

  0
  پاسخ
 73. محسن کریمان
  محسن کریمان گفته:

  من روانشناسی هستم که به مدیران کمک میکنم با خودآگاهی و خودشناسی از گیر و بندهای درونشون رها بشن و رشد سریعتری رو تجربه کنند و روابط بهتری در حوزه های کاری و خانوادگی داشته باشند.

  0
  پاسخ
 74. رومينا شائق
  رومينا شائق گفته:

  سلام دکتر شیری عزیز
  واقعا ممنون از این اطلاعات بینظیر
  من قراره مربی پیلاتس بشم و بیشترین مراجعینی که تا حالا دیدم خانم های میانسال با مشکلات جسمی نسبی (مشکلات کمر، گردن، دست) هستن ، این ورزشیه که روی قدرت مرکزی بدن خیلی کار می کنه و برای میانسالی و حفظ تعادل عالیه

  0
  پاسخ
 75. محبوبه یاحق
  محبوبه یاحق گفته:

  سلام جناب اقای دکتر
  من مربی بدنسازی و ماساژور هستم.البته عمده وقتم صرف ماساژ میشه اون هم بیشتر از نوع کمک درمانی.
  خوشحال میشم در این زمینه کمکم کنید

  0
  پاسخ
 76. بهار
  بهار گفته:

  باسلام خدمت دکتر شیری گرانقدر
  من کارشناسی ارشد روان شناسی تربیتی هستم و در حیطه کودک کما بیش فعال هستم باوجود مطالعه ،نمیدانم چه طور میتوانم کار خودم را به عنوان یک مشاور ارتقا بخشم 🙏🏼

  0
  پاسخ
 77. کوشا
  کوشا گفته:

  سلام
  من کارم تو یه شرکت نفت و گاز هست و تو قسمت مهندسی فروش کار میکنم از شغلم تقریبا ناراضی ام. چون پیشرفتی که انتظار داشتم حاصل نشد.
  الان چند وقت هست خیلی رو مطالعه زبان انگلیسی متمرکز شدم ولی باز هم از این راه درآمدی ندارم. خوشحال میشم راهنماییم کنید چه طور میتونم برای خودم یه شغل مستقل با درآمد منطقی داشته باشم.

  0
  پاسخ
 78. مرجان
  مرجان گفته:

  سلام آقای دکتر ،من ۵ سأل مغازه بوشاک زنانه دارم ،و مطلبی که شما فرمودید راجبه إیجاد حال خوب در مورد مشتری فارغ از اینکه جنس بخرن یا نه شدیدا به کار من اومده تا حدی که مشتری فقط به خاطر حال خوب میاد مغازه البته همه مشتری نه ولی اکثریت و همین نکته تو فروش قطعا تأثیر داره من لیسانس حسابداری دارم و فروش خیلی دوست دارم ،ارشد مدیریت بازرکانی تجارت الکترونیکی قبول شدم با شرایط الآن إیران نمیدونم ثبت نام کنم یا نه ? و بین بازاریابی و تجارت الکترونیکی کدوم بیشنهاد میکنید ? یا اینکه من تو کلاسای فروش سمینارای فروش شرکت کنم و قید ادامه تحصیل بزنم ،همیشه برأی من جراغ رآه بودید ،نکته ها آموختم ازتون إلهی سرتون سلامت و دلتون سبز

  0
  پاسخ
 79. سونيا بني بشر
  سونيا بني بشر گفته:

  دکتر جان کار من وشغلم وکالت است والان مدتی هست حدود ٣ سال که اوضاع خراب شده
  ومن موندم که چه بکنم با توجه به این که هیج هنری ندارم وچون هزینه های زندگی با خودم هست مایلم کهرکسب وکارم رونق پیدا کند

  0
  پاسخ
 80. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام جناب دکتر
  وقتتون بخیر
  کوتاه و‌مختصر عرض کنم که مشکل اصلی کسب و‌کارها،قیمت محصولات هست که عمدتا مشتری قبل ازینکه از قیمت مطلع بشه بسیار مشتاق و علاقه مند به خرید است و تقریبا نکاتی که شما فرمودید در مورد مشتری انجام میشه اما موقع پرداخت هزینه اکثر مشتریان با بهانه های واهی از خرید منصرف میشن لطفا بفرمایید که این مسئله چطور قابل حل است مخصوصا وقتی محصول یا خدمتی که عرضه میشه جزء اولویتهای نخست مشتری نیست
  ممنون

  0
  پاسخ
 81. سارا
  سارا گفته:

  سلام دکتر شیری عزیز.
  من مدرس زبان انگلیسی هستم،آموزشگاه ها خیلی کم حقوق میدن، خصوصی هم گاهی هست گاهی نه.من تسلطم به زبان خوبه دوست دارم تو زمینه هایی جز تدریس هم ازش درامد داشته باشم.

  0
  پاسخ
 82. سعيده
  سعيده گفته:

  بهترین ترجمه متن خود را این بار به صورت رایگان دریافت کنید.
  بدون هیچگونه نگرانی (دیرکرد در تحویل متن، ترجمه نامطلوب، ویرایش ناقص ) ترجمه متن خود را این بار به ما بسپارید تا تفاوت کار ما را درک کنید.
  به ده نفر اول که به ما پیام بدهند یک صفحه ترجمه رایگان تعلق میگیرد. از اعتماد شما سپاس گزاریم.

  0
  پاسخ
 83. یزدانفر
  یزدانفر گفته:

  سلام. اقای دکتر من عضو کمیسیون اموزش انجمن صنفی کسب و کارهای دیجیتال هستم امروز عصر بحث برگزاری وبینار برای نیروهای جوان و کارافرین استارت اپ و کسب و کارهای دیجیتال در کمیسیون بود . من تو ذهنم شما بودین که با موضوعات‌کاربردی مثل تیم سازی یا تیم ورک یا… که میتونید بهشون کمک کنید یه وبینار براشون با ارائه شما ترتیب بدیم. نظرتون چیه? و اگه موافقید از چه طریقی موضوع با شما هماهنگ کنم؟

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   سلام، چه اسم پرطمطراقی : کمیسیون اموزش انجمن صنفی کسب و کارهای دیجیتال
   دقیقا چه میکنید و مخاطب کیست ؟

   0
   پاسخ
   • یزدانفر
    یزدانفر گفته:

    حتما توضیح کامل و کافی میدم خدمتتون. فقط یه راه ارتباطی که مستقیما با خودتون بشه صحبت کرد لطفا برای من ایمیل کنید

    0
    پاسخ
 84. مامان تسنیم
  مامان تسنیم گفته:

  کیک تولدتون با من

  با خیال راحت به بقیه کارهاتون برسید
  ریسه و بادبادک بخرید

  وقتی شما دارید مهمون دعوت میکنید من با فوندانت خونگی نه صنعتی با مواد اولیه تازه و بهداشتی براتون کیک میپزم

  تمام تزئینات خوراکی هستند و قابلیت نگهداری تا تولد ۱۲۰ سالگیتون داره

  راستی به فکر بچه‌هایی که آلرژی دارن هم هستم
  کیک بدون لبنیات بدون شکلات هم داریم

  0
  پاسخ
 85. لیلا تهرانی
  لیلا تهرانی گفته:

  لیلا تهرانی
  به کودکان ارزش های زندگی را آموزش میدهم (مربی کودک )و بسیار علاقمند هستم کارم را گسترش دهم .سپاس از راهنمایی شما استاد گرامی

  0
  پاسخ
 86. تاج
  تاج گفته:

  آقای دکتر خیلی ممنونم از راهنمایی های همیشگی شما، من شغلم تدریس هست، در مورد بهتر شدن رابطه با دانشجوها چه پیشنهادی دارید و در مورد پیشرفت در این کار؟ سپاس فراوان از لطف شما

  0
  پاسخ
 87. آرایشی و پیرایش پرنسلی
  آرایشی و پیرایش پرنسلی گفته:

  سلام
  من حسابدار شرکت هستم ولی احساس رضایتمندی رو اینجوری ایجاد میکنیم که کالاهای شرکت ما،خدمات رایگان دوساله یا سه ساله درب منزل داره، سعی کردیم با این گزینه خودمون رو بین رقبا پررنگتر کنیم و البته پایبند باشیم به این موضوع😊

  0
  پاسخ
 88. فریماه
  فریماه گفته:

  من کارمندم ولی به تازگی یه مزونچه ( اصطلاح خودمه چون کوچیکه 😁) مانتو راه انداختم ، خودم طراحی میکنم و مادرم میدوزند ، فقط هم از طریق اینستاگرام معرفیش کردم اونجوری که فکر میکردم استقبال نشد با اینکه همه گفتن طرحات قشنگه الان دوست دارم بدونم به نظرتون چه جوری میتونم توسعه بدم کارم رو و خاصش کنم ؟ یا خب با مشتریم چه طور باید رفتار کنم که مشتری من بمونه ؟

  0
  پاسخ
 89. mahya
  mahya گفته:

  دوستان من ترجمه فارسی به انگلیسی و بالعکس انجام میدم…با جمله هایی روان , شیوا و تحویل سریع و فوری بصورت مجازی (تلگرام ,ایمیل ,..) یا هر شبکه اجتماعی که دسترسی راحت تری به آن دارید

  0
  پاسخ
 90. محمد حسن حاجی عبدالوهاب
  محمد حسن حاجی عبدالوهاب گفته:

  سلام استاد

  من اواخر سال ۹۶ به این فکر افتادم تا کسب و کاری راه اندازی کنم. متوجه شدم که بسیاری از افراد نیازمند کمک هستن تا بتونن بهترین هدیه و مناسب ترین هدیه رو برای مخاطبشون تهیه کنند. اینجا بود که شروع کردم به انجام تحقیقات لازم.
  کار من اینه که به مراجعینم کمک کنم تا توی ابراز علاقه و محبتشون به بهترین شکل عمل کنند.

  چطور هدیه ای برای کسی که دوستش دارند بخرند!؟
  چه هدیه ای برای شخص مد نظرشون مناسبه!؟

  (البته به زودی افتتاح میشه)

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   ایده خوبیه…احسنت
   ” هدیه گرفتن بخشی از رابطه خوب عاطفی یا کاری است، ما کمک میکنیم به شما که هدیه ای متناسب با روحیه فرد مورد نظرتان بگیرید و هزینه درست تر کنید و به سلیقه خوبتان نیز کمک های خاص میکنیم”

   0
   پاسخ
 91. افسانه
  افسانه گفته:

  گالری هنری آوات
  دست سازه های یه گروه بچه مهندس
  😎😎
  خاطرات و اتفاقات قشنگ خودتون رو به راحتی میتونید ثبت کنید و با خودتون داشته باشید
  🤩🤩
  طرح گردنبند دستبند گوشواره آویز ماشین و… با عکس دلخواه شما
  اشیا خاطره انگیز و ارزشمند رو دست سازه های آوات همیشگی کنید
  💜💙💚💛🧡
  برای همه سلیقه ها هم برای خانم ها هم آقایون گالری آوات همیشه یه چیز جدید برای معرفی داره😉

  0
  پاسخ
 92. نوید
  نوید گفته:

  سلام دکتر جان
  مدل کار شرکت ما شبیه صحبت های شما است با این تفاوت که ما سعی در این داریم که با بولد کردن قسمت نجات جان فرد و بررسی از دید هزینه های ( خسارت جانی و هزینه های جانبی ناشی از سقوط ) که شرکت هایی که بحث کار در ارتفاع را دارند آموزش های ایمنی بدهیم .

  0
  پاسخ
 93. مریم
  مریم گفته:

  سلام.نزدیک یکسال در منطقه محلی یک معازه پوشاک باز کردم.با وجود اینکه اجناس خوب وبا درصد سود واقعا پایین میفروشم.به خاطر محل بودن معازه ام و عادت ساکنینش به خرید از مناطق اطراف نه محل فروشم واقعا پایین و تحت تاثیرحوادث اقتصادی اخیر به زور کرایه اش هم در میاد .تبلیعات هم در حد پخش تراکت همراه پاکت در سوپرها یا دم منزل ها داشتم اما باز فروش کساد..ممنونم

  0
  پاسخ
 94. سمکو
  سمکو گفته:

  سلام
  وقت بخیر.
  بنده یکسال است که در زمینه تعمیرات موبایل فعالم.اما سر فرو بردن در تعمیرات را بلندپروازی نمیدانم. و سیر افزایشی برای کارم میخوا. چیزی که اصل و هد علم باشه. دز زمینه تعمیزات یادگیری ها و نجربیات کسب شده. اما نمیدونم قدم بعدی باید چی باشه.
  ورود به بیزینس و واردات قطعات.
  یا در قالب یک شرکت کار رو گسترش بدم و …

  0
  پاسخ
 95. MinVa
  MinVa گفته:

  سلام جناب دکتر عزیز و گرامی،ممنون از راهنمایی های همواره کارآمد شما
  کسب و کاری که من در مسیر اجراش هستم:
  ساخت اسباب باز هایی در حوزه بازی درمانی شناختی-رفتاری برای کودکان است تا پروسه درمان را برای کودکان جذاب تر کند و در همین راستا،موجب استقبال بیشتر از کار درمانگر کودک می شود و مراجعان بیشتری جذب می کند

  0
  پاسخ
 96. مریم
  مریم گفته:

  سلام من روانشناس ومشاورم با گرایش زوج درمانی و مشاوره پیش از ازدواج چطور میتونم تو کارم بهتر عمل کنم

  0
  پاسخ
  • سارا نجفیان
   سارا نجفیان گفته:

   تجربه شخصی من این است که مراجع شما باید بداند نظر شخصی نمی گیرد. اشاره به نظریه پردازی که از شیوه اش استفاده می کنید می تواند کمک کننده باشد.
   مثلا مشاوره پیش از ازدواج ما از تئوری انتخاب استفاده می کرد. به جهت مسایل فرهنگی و مذهبی و … بهتر است ارجاعی به نظریه پردازان داشته باشید تا متهم به “عمه تراپی” نشوید.

   0
   پاسخ
 97. سونيا بني بشر
  سونيا بني بشر گفته:

  دکتر جان من شغلم وکارم وکالت هست ولاغیر وهیج هنر دیگری ندارم ولان مدتی هست خدود ٣ سال اوضاع خراب شده مشتری نیست دوست دارم کسب وکارمو رونق بدم

  0
  پاسخ
 98. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام اقای دکتر
  من تا الان مارم کسب و کار نبوده شغلم پرستاری بوده ولی همیشه نظر مراجعم برام خیلی مهم بوده و به جرات میتونم بگم رضایت قطعی داشتن همیشه چه در جایگان نرس بخش چه جایگاه رئیس بخش
  الان قراره وارد شرکت تجهیزات دارویی و بیمارستانی بشم در پست مدیریتی و این یه مقدار برام استرس زا هست
  همون شیوه برخورد با مراجعینم تو بیمارستان و پرسنل زیر مجموعم می تونه تو این پوزیشن هم کمکی باشه برام؟

  0
  پاسخ
 99. سوگل نيك راه
  سوگل نيك راه گفته:

  سلام اقای دکتر ،من دارم یه کسب و کار در منزل راه اندازی می کنم
  پارچه روسری میخرم روی پارچه طراحی می کنم
  البته تازه کارم و شروع کردم
  قصد دارم انشالله تو اینستا گرام کانال برای فروش روسری راه اندازی کنم
  خوشحال میشم اگه نظری داشتید بفرمایید

  0
  پاسخ
 100. ساناز
  ساناز گفته:

  سلام
  اقای دکتر کار صنف ما از این حرفا و صحبتا گذشته …
  صنف طلا هستیم یک گرم طلای ساخته شده ۶۰۰ هزارتومن کسی دیگه جرات کادو‌ دادنم نداره برای عروسی ها هم دارن بدل میخرن

  0
  پاسخ
  • سارا نجفیان
   سارا نجفیان گفته:

   فریب اعداد رو نخورید. از این فرصت رکود برای تقویت و اضافه کردن توانایی های خود استفاده کنید. نیاز بازار پس از گرانی طلا را بسنجید و بازارهای جدید را دریابید. سیستم اقتصادی ضمن تغییراتی که می کند بازارها نیز دگرگون می شوند. اقتصاد چرخه است و دوباره دوران رونق برمیگردد. برای دوران رونق آماده باشید.

   0
   پاسخ
 101. فاطمه زمانی
  فاطمه زمانی گفته:

  من کیفهای چرم طبیعی کاملا دستدوز میدوزم با توجه به وسع مالی مشتری و چرم منطبق با پولی که حاضرید پرداخت کنید بابت کیف با بهترین کیفیت در اون سطح انتخاب میشه…تمیزی کیفها در حدی هست که شما این احتمالو میدید که با چرخ دوخته شده😊

  0
  پاسخ
 102. آذین جلالی
  آذین جلالی گفته:

  من معمار هستم و با توجه به جوان بودنم نمونه کار اجرا شده ندارم. چه طور میتونم با کارفرماها یا شرکت ها وارد گفت و گو بشم که به من اعتماد بکنن و پروژه هاشونو به من بسپرن؟
  سوال دوم: اینکه من بیشتر ترجیح میدم یه عضو متوسط توی یک سازمان بزرگ باشم تا رییس توی یه شرکت کوچک با توانگر شدنم منافات داره؟
  ممنون از همه ی زحماتتون جناب آقای دکتر شیری

  0
  پاسخ
 103. رویا
  رویا گفته:

  معلم هستم در مقطع پیش دبستانی . اولویت در آموزش های من اموزش های بالای علمی نیست اولویت ایجاد حس اعتماد به نفس و ایجاد برقراری ارتباط کودکان با محیط تجربه ی لذت و تعامل با محیط و اطرافیان هست و در کنارآن اموزش های علمی متناسب گروه سنی ۵ تا ۶ سال نه کمتر و نه بیشتر به کودکان ارائه میشود

  0
  پاسخ
 104. سعيده
  سعيده گفته:

  سلام. من اون تبلیغ کار را از روی صحبت شما و پست تون گذاشتم برای نمونه. که ببینم منظور شما این بوده و متوجه اشتباهاتم در این نوع تبلیغ بشم. الان در زیر پست شما همه مشاغلشون را عنوان میکنند بدون هیچ یک از توضیحات شما. من درست متوجه شده ام یا خیر. ممنون که پاسخ میدهید.

  0
  پاسخ
 105. علی احمدی
  علی احمدی گفته:

  سلام دکتر جان
  من توانمندیم رو بعد نزدیک به ۱۰ سال کار شناختم
  کاری که من به خوبی ازش عهده اش بر میام شامل چند مرحله میشه
  ۱ مشاهده و آشنای (سازمان ، شرکت، کسب و کار یا …)
  ۲ پیدا کردن مسئله (مشکلات، چالش ها، ضعف ها و…)
  ۳ بررسی و تحایل مسئله ها
  ۴ پیدا کردن ایده و راه حل های خلاقانه و موثر
  ۵ پیاده کردن راه حل تا برطرف شدن مسئله
  ۶ رسیدن به نتیجه مناسب

  این کار رو چند بار تو پروژه های کوچیک چند روزه تا پروژه های بزرگ چند ساله در سمت های مختلف از کارمند ساده تا مدیر ارشد و حتی پیمانکار مستقل اجرا کردم و از نتیجه اش راضی هستم
  فقط چند سوال اساسی دارم
  اول اینکه اسم این حرفه چی هست؟
  دوم چطور میشه به مدیران سازمان های بزرگ فهموند که این کار ها از من جون ۳۱ ساله بر میاد ؟
  سوم قدم های پیشرفتم رو چطور انتخاب کنم؟

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   سوال خوبیست ولی هدف این تمرین این نبوده یعنی نیمرسم بررسیش کنم
   اسم این شغل مشورت مدیریتی است

   0
   پاسخ
 106. ماهون
  ماهون گفته:

  فکر کن یک هدیه ی خاص برای یه فرد خاص میخوای ، میتونی به یه درخت فکر کنی! نه نه اینجوری که نه! به زندگی دوباره ی یه درخت فکر کن، یه قطعه ی چوبی کوچولو که یه داستان عاشقانه در دلش نهفته، شاید ماموریت ماهون در این دنیا ، این باشه که عشق رو از طبیعت بگیره و در جهان جاری کنه
  *دست سازه های چوبی ماهون* ‌

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   ماهون جان
   زبان شعر و استعاره را افراد کمی دریافت میکنند
   این بسیار ریسکی است که مخاطب بیابیم اینجوری
   به زبان ساده من دیپلمه بنویس ببینم

   0
   پاسخ
 107. حمیده پیری
  حمیده پیری گفته:

  سلام آقای دکتر ممنون بخاطر این قسمت از آموزشها. من یه تازه کارم . در حال حاضر کیک و شیرینی خانگی درست میکنم اما پله های بسیار بالاتری در ذهنم دارم . بدون آگاهی و سواد و تخصص امکان نداره موفق بشیم به همین دلیل هم در زمینه کارم و هم در زمینه بازاریابی و فروش در حال گذراندن دوره های جدید و به روز دنیا هستم.با وجود تمام موانع متعهدم که پیش برم✌🌹

  0
  پاسخ
 108. زینب حسین پور
  زینب حسین پور گفته:

  سلام من یک طراح گرافیک هستم و میتونم به شما کمک کنم که با زبان تصویر اهداف سازمان یا کسب و کارتون رو در زمانی کوتاه با بیشترین تاثیر به مخاطب منتقل کنید.

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   زینب جان
   خوب اومدی ولی یک قدم اصلی تر بردار
   اگر همه اینها را انجام دادی ، چی دست من را میگیره ؟ فروشم بیشتر میشه؟ شهرتم؟ برندم ؟
   اون را درج کن…پله آخر را اول درج کن

   0
   پاسخ
 109. معصومه
  معصومه گفته:

  از عروسک های دلبر ما که با عشق ساخته شدن دیدن کنید و لذت ببرید😍💕💋( تبلیغ همیشگی ما)

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   معصومه عزیز
   اینکه اون عروسکها با عشق تهیه شده اند ، البته جای تقدیر دارد ولی در راستای مساله من مشتری نیست لذا درجش در شعار تبلیغاتی شما از نظر من گدایی کردن از مشتری است
   مشتری عروسک چه کسی است؟
   موقع خرید عروسک به چه چیزهایی فکر میکند ؟ من نمیدانم ولی مثلا : جنس ضد الرژی بچه ؟ مواد بازیافتی است ؟ رنگهاتون چطور؟
   رو اینها مانور بده

   0
   پاسخ
 110. سمانه
  سمانه گفته:

  سلام و عرض ادب
  پدرم شرکت تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی دارند و من مدتی در آنجا مشغول هستم،با توجه به دوره های مدیریت که گذراندم و هدف مبتنی بر ۳ اصلی که شما فرمودید،به نظر جای پیشرفت و فیدبک بهتر با توجه به زمانی که صرف کار میشود دارد تا رضایت بخش تر باشد…..
  با تشکر از صحبت های به شدت سازنده و موثر شما در همه زمینه ها

  0
  پاسخ
 111. فيروزه
  فيروزه گفته:

  اقای دکتر من فوق لیسانس معماری دارم و چندین و چند دوره ی آموزشی رو غیر از دانشگاه گذروندم … یک سال هم تجربه کار مربوط به رشته رو دارم که خیلی موفق بودم اما اصلا علاقه نداشتم … الان از شروع کردن کار جدید می ترسم و حتی نمی دونم چی دوس دارم
  لطفا من رو راهنمایی کنین

  0
  پاسخ
 112. سهیل توفیقی نیاکی
  سهیل توفیقی نیاکی گفته:

  سلام آقای دکتر شیری
  کار من فروش قطعات ماشین آلات راهسازی و تعمیر این ماشین هاست. البته در حال خوندن ارشد مکانیک هم هستم.
  بیشتر افرادی که تو این بازار هستن نسبتا سواد این کار رو ندارن و تجربی کار می کنن.
  با توجه به مطالبی که فرمودید ، اولین کاری که می کنم اینه که مطمئن بشم این قطعه ای که می خوان مشکلشون رو حل می کنه یا نه.
  بعد از اون راهنماییشون می کنم تا چجوری از خراب شدن دوباره این قطعه پیشگیری کنن.
  ممنون متن آموزندتون 🌷

  0
  پاسخ
 113. Mannaneh
  Mannaneh گفته:

  من مربی رقص هستم… همه فکر میکنن رفتن کلاس رقص یعنی بی عیب رقصیدن… اما من میگم با آموزش های من میتونید با یه حال خوش از رقصتون لذت ببرید و این حس خوب رو به دیگران منتقل کنید… با حس خوب و اعتماد به نفس رقصیدن نه تنها تمام بیماری های شما رو بهبود میبخشه بلکه دریچه ایست برای شروع اتفاقات خوب زندگی… به یه جلسه امتحان کردنش می ارزه😉😉😉

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   بیام کلاست؟
   به نظرم خوب بود ولی بخشیش به نظرم انتظار مشتری را الکی بالا میبری :
   “نه تنها تمام بیماری های شما رو بهبود میبخشه بلکه دریچه ایست برای شروع اتفاقات خوب زندگی”
   من باشم مینویسم :
   کسانی هستند که با هارمونی رقص توانسته اند حتی جلوی بیماری را گرفته اند
   ملایم تره

   0
   پاسخ
 114. پانته آ ساربانها
  پانته آ ساربانها گفته:

  من یه عکاسم و با همه تکنیک هایی که بلدم تصاویری رو به مشتری ارائه میدم که کمترین ویرایش رو نیاز داره و از دیدن عکسها که اکثرا با حالت های طبیعی ، فوق العاده به نظر میرسن ذوق زده شون میکنم

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   نکته ای عالی گفتید پانته آ، شاگرد قدیمی
   عکسی از شما میگیرم که کمترین ویرایش را بخواهد و طبیعی ترین خاطره نزدیک به خودتان باشد
   من به زیبایی طبیعی احترام میگذارم و اگر شما نیز اینگونه هستید ، فرصتی بگذاریم که زیباییهای زندگی شما را ثبت کنم

   0
   پاسخ
 115. سميه فراهاني
  سميه فراهاني گفته:

  با سلام و احترام
  دکتر جان من در حوزه توزیع تخصصی و فوق تخصصی معاونت در مان دانشگاه علوم پزشکی ایران کار میکنم و این موارد رو رعایت میکنم .رضایتشون رو جلب میکنم
  ولی الان خیلی تو فکرم که چه کنم پزشکان خصوصا در مانی ها در مراکز ماندگاری بیشتری داشته باشند تا به نفع بیمار تمام شه البته که رضایت پزشک حاصل بشه اون حل میشه
  متاسفانه چون شغلم دولتی است خیلی نمیتونم مامور بدم
  مثلا پیشنهاد بدم برا رفع خستگی متخصصین جراحی یک صندلی ماساژ بزارن تا به کمک خودشان و مقداری از درآمد پرکیس بیمارستان
  منتها فکر میکنم مسخره ام کنن

  0
  پاسخ
 116. حميرا
  حميرا گفته:

  سلام آقای دکتر ، ممنون می شم در مورد مرکز آموزش کودکان ( فارسی – انگلیسی ) در یک برج نسبتا پر واحد در تهران بفرمائید ، می خوام بدونم پیمانکار کار بشم و انجام بدم یا ؟

  0
  پاسخ
 117. سولماز شاهين
  سولماز شاهين گفته:

  سلام و درود دکتر شیرى عزیز دیدگاه من به نظرات و ایده هاى شما همیشه مثبت و تحسین برانگیز بوده و بعضاً سعى مى کنم خودم رو در موفقیت هم تراز شما کنم که کار بسیار سختى است اما من تلاشم رو مى کنم . من شغل اصلیم مباحث ادارى ، حسابدارى و بازرگانى است در یک شرکت خصوصى ، در کنار کار خود فروش کارتریج نیز دارم و از آنجایى که به نوعى تولید کننده هستیم خیلى مایل هستم کالاى خودم رو به کسانى که با آنها همکار هستم عرضه نمایم و تمایل دارم این مطلب بدون تاثیر در کار اصلى خود و در مسیر درست و هدفمند حرکت داشته باشد خوشحال مى شوم پیشنهاد و نظرات همیشه موثر و سازنده خودتان را بشنوم.

  0
  پاسخ
 118. فيروزه
  فيروزه گفته:

  آقای دکتر من فوق لیسانس معماری دارم و چندین و چند دوره آموزشی رو غیر از دانشگاه گذروندم … تجربه یک سال کار مربوط با معماری رو دارم که خیلی موفق بودم اما علاقه نداشتم … الان از شروع کردن کار جدید می ترسم و حتی نمی دونم به چی علاقه دارم
  لطفا کن رو راهنمایی کنین

  0
  پاسخ
 119. Sep
  Sep گفته:

  سلام جناب دکتر 🌹 ممنون از این امکانی که در اختیارمون گذاشتین .
  کسب و کار من: فروش آثار نقاشیِ دکوراتیوِ سفارشی، مناسب دیزاین و دکور منزل و محل کار مشتری.

  0
  پاسخ
 120. پرديس
  پرديس گفته:

  سلام وقتتون بخیر استاد عزیز،من طراح فرش هستم، به تازگى مستقل از شرکتهاى فرش کار میکنم،براى خودم یه دفتر کوچیک زدم، بازار یابى کردم و کار میکنم،ولى احساس میکنم اعتماد سازى باید باشه،بلد نیستم از کار تعریف کنم و هر جا میرم میخوان با پایینترین قیمت باهام کار کنن که اصلا منطقى نیست، از یه طرف میگم باید الان مشترى جذب کنم تا اعتماد سازى بشه با قیمت پایین ، خیلى نمیدونم چیکار کنم

  0
  پاسخ
 121. الهام محمدي
  الهام محمدي گفته:

  سلام
  الهام محمدی هستم، در دفتر هواپیمایی کار میکنم. میتونم به شما در زمینه های توریستی که شامل اخذ ویزا، رزرو هتل، بلیت، تور و … هست کمک کنم.

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   کار من اینست که ویزای بی دردسر برای شما بگیرم
   بلیط با هزینه کمتر ، توقف کمتر در فرودگاههای بین المللی
   هتلی را که offer خورده بدون مشکل پرداخت دلاری براتون رزرو میکنم و درباره اتاقهای بهتر تخفیفهای خوب میگیرم

   0
   پاسخ
 122. علی سدیدی
  علی سدیدی گفته:

  سلام
  من در زمینه تبلیغات تلگرامی و ساخت اپلیکیشنهای آموزشی در زمینه کشاورزی فعالیت دارم
  تحت عنوان ایران کشاورزی
  میتونم یه کسب و کار مرتبط با کشاورزی و محصولتونو راحتتر معرفی کنم
  و تبلیغات هدفمندی به شما ارائه بدم

  این بود معرفی کار من

  0
  پاسخ
 123. گندم
  گندم گفته:

  با تمرینات شناختی و حرکتی توصیه شده کودک شما در درس دیکته بهتر عمل می کند نارسا نویسی او با تمرینات حرکتی ظریف بهبود می یابد . با تمرینات هوازی و ایروبیک ظرفیت حافظه کاری او افزایش می یابد.

  0
  پاسخ
 124. سميه
  سميه گفته:

  سلام جناب دکتر گرامی
  من کارشناسی معماری میباشم که مدت ۶ سال در یک شرکت مهندسین مشاور به عنوان کمک طراح و ناظر معماری و پیگیری أمور اداری شاغل هستم اما الان به شدت بابت افزایش درامد و کار در محیط جدیدتر و مهمتر از همه ارتقا معلومات در زمینه کارم دنبال تغییر محل کارم میباشد اما خیلی احساس ضعیف بودن دارم و حس میکنم به عنوان یک مهندس معمار دستم خالی میباشد و اعتماد به نفسم خیلی کم میباشد .
  لطفا راهنمایی ام کنید .
  ضمنا عذر هم میخواهم در این مقاله و تقریبا خارج از درخواست شما مطلبم را قرار دادم .🙏

  0
  پاسخ
 125. نوشین
  نوشین گفته:

  سلام وقت شما بخیر من به نوعی درمانگر کودک هستم و در یک مرکز مشاوره مشغول به کار با کودکان در زمینه اختلال یادگیری و رفتار درمانی هستم بیشتر مواردی را که شما فرمودین انجام میدم و مراجعه کننده های من راضی هستن اما خیلی خیلی دلم میخواد مراجعه کننده بیشتری داشته باشم و گسترده تر کار کنم.درشهر همدان زندگی میکنم.

  0
  پاسخ
 126. پرستو فرجی
  پرستو فرجی گفته:

  سلام جناب دکتر
  من و همسرم حدودا ۳ ساله که (هر دو با تحصیلات کارشناسی ارشد) مشغول تولید انواع کیف و کیس نگهداری و حمل لوازم ماهیگیری هستیم.
  همسرم بخش طراحی و برش رو به عهده داره و من بخش اجرا و دوخت
  البته به تازگی یک نفر خیاط رو هم استخدام کردیم.
  تمام سعی مون بر بالا بودن کیفیت محصوله
  و خداروشکر مشتری هامون بسیار راضی هستن
  مستندی هم از کار ما ساخته شده به نام “قصه رسیدن”از شبکه مستند قسمت ۲۸, به مدت بیست دقیقه
  اگر تماشا کنید بسیار باعث افتخار ماست.

  0
  پاسخ
 127. میترا
  میترا گفته:

  سلام آقای دکتر. برای بهبود وضعیت وکالت در تهران اون هم در شرایطی که ما هیچ رابطه و دلالی نداریم ، چیکار باید انجام بدیم؟ بخدا هم تحصیلات عالیه داریم هم وجدان هم انصاف هم مردم داری ، ولی پرونده نمیاد …

  0
  پاسخ
 128. فاطمه
  فاطمه گفته:

  من طراح کامپیوتری طلا و جواهر هستم! طیف مراجعین من بسیار متفاوتن! از افرادی که عاشق جواهرات هستن تا اشخاصی که برای خرید های ضروری مراجعه میکنن! من به عنوان یه طراح باید با مراجعم طوری برخورد کنم تا حس راحتی درش برانگیخته شه تا با همکاری هم به جمع بندی برسیم در مورد مدل سفارشی! و موظفم هر قدر لازم هست سفارش رو اصلاح کنم تا مشتری با رضایت کامل از طرحش سراغ ساخت کارش بره!

  0
  پاسخ
 129. بیکزاده
  بیکزاده گفته:

  با سلام و عرض ادب، ضمن تشکر از شما، متن زیر ، قسمت “درباره ما” کاتالوگ معرفی شرکت ما است. ممنون می شوم نظر خودتان را بفرمایید.
  “”همانطور که مستحضر هستید، دفاتر فنی شرکت های عمرانی، بخش مهمی از مجموعه می باشد ودر صورتی که این بخش دارای عملکرد مطلوب و بهینه نباشدمی تواند عملکرد کل مجموعه را دچار مشکل کرده و حتی موجب زیان دهی شرکت گردد.از اینرو بکارگیری نیروهای متخصص و با تجربه در دفاتر فنی امری ضروری و اجتناب ناپذیر به نظر می رسد، ولیکن با توجه به شرایط پروژه های عمرانی در بیشتر مواقع بکارگیری تمام وقت نیروهای با تجربه و متخصص در دفاتر فنی صرفه اقتصادی ندارد و از سوی دیگر بکارگیری نیروهای کم تجربه با حقوق پایین تر نیز می تواند عملکرد کل مجموعه را دچار مشکل کرده و حتی موجب زیان دهی شرکت گردد.
  گروه مهندسی عمران برآورد افتخار دارد تا با استفاده از نیروهای متخصص و دارای تجربه کافی در پروژه های بزرگ ملی در رسته های راه و ابنیه ،مجموعه ای توانمند به منظور ارائه خدمات تخصصی در حوزه مسئولیت های دفاتر فنی ایجاد نموده تا فرصت برون سپاری این فعالیت ها ، برای شرکت های عمرانی فراهم باشد،که این امر به طور یقین نه تنها موجب کاهش هزینه ها و دغدغه های مدیران شرکتها شده، بلکه افزایش کیفیت خدمات ارائه شده باعث بازدهی مالی شرکتها می شود

  0
  پاسخ
 130. سميه
  سميه گفته:

  سلام جناب دکتر
  من کارشناسی معماری میباشم که مدت ٧ سال در یک شرکت مهندسین مشاور به عنوان کمک طراح و ناظر معماری و پیگیری أمور اداری شاغل هستم اما الان به شدت بابت افزایش درامد و کار در محیط جدیدتر و مهمتر از همه ارتقا معلومات در زمینه کارم دنبال تغییر محل کارم میباشد اما خیلی احساس ضعیف بودن دارم و حس میکنم به عنوان یک مهندس معمار دستم خالی میباشد و ترس از

  0
  پاسخ
 131. احسان رضازاده
  احسان رضازاده گفته:

  سلام
  من کمک می‌کنم تا مراجعانم بتوانند ترس از صحبت در جمع را مدیریت کنند؛
  حرف کم نیاورند،
  و بتوانند با کلامِ متقاعدکننده به خواسته‌هایشان در ارتباط با مدیر، کارمند، همسر و… برسند.

  (صمیمانه از وقتی که میگذارید و آموزش‌های اثربخش شما سپاسگزارم دکتر شیری بزرگوار)

  0
  پاسخ
 132. Eli
  Eli گفته:

  سلام
  برای کارهایی که احساس نیاز توشون دخیل نظرتون چیه جناب دکتر
  مثلا فروش اینترنتی عروسک های خاص و دست ساز ؟

  0
  پاسخ
 133. مریم سادات هاشمی
  مریم سادات هاشمی گفته:

  اخی دکتر جان ممنون چه قشنگ گفتید. من تازه دارم وادی کوچینگ میشم. کوچ هدفگذاری . چون خودم توی سن ۳۰ سالگی از خواب بیدار شدم، دوست دارم کمک کنم ادم ها، این حس خوب رو تجربه کنن.
  دغدغه این روزهامه که چطوری شروع کنم. کوچینگ درشهر من شناخته شده نیست ، هدفمندی معقوله جذابی نیست و من در شهر غریبمممم😩😔😔😔

  0
  پاسخ
 134. محسن شفیعی
  محسن شفیعی گفته:

  سلام
  ما پرورش دهنده زنبور عسل و تولید کننده ی نمونه ی کشوری عسل هستیم، تنها راه قابل اعتماد برای تشخیص عسلِ طبیعی، انجام آزمایش ه ، ما برای آسودگیِ خیالِ شما، نتایج آزمایشهای محصولاتمون رو به شما ارائه میدیم.

  0
  پاسخ
 135. احسان رضاخانی
  احسان رضاخانی گفته:

  سلام
  ما قصد داریم با دیدگاه پایداری طبیعت، پلتفرمی رو طراحی کنیم برای طراحی در مقیاس‌های کوچک از کارت ویزیت و صفحات مجازی تا مقیاس‌های بزرگ شهری که فارغ از مکان و زمان باشه به این معنی که سدی که برای کارفرما ایجاد شده در نقطه و زمان خاصی از دنیا، از بین بره و هر جا که باشه در هر زمانی که راحت بود اطلاعاتش رو به ما برسونه تا ما بتونیم در کمترین زمان، پروتوتایپ هامون رو به کارفرما از طریق دنیای مجازی ارائه بدیم.

  0
  پاسخ
 136. Farahnoush
  Farahnoush گفته:

  سلام آقای دکتر
  نظرتون در مورد اینجور معرفی برای کار من چیه؟
  ممنون از راهنماییاتون🌻🌻
  من مشاور تغذیه ام اینجا هستم تا به شما کمک کنم احساس رضایت بیشتری در مورد فرم بدنتون داشته باشین و حس خوب سلامتی و تندرستی رو با ما تجربه کنین😊

  0
  پاسخ
 137. گلمهر خاكسار
  گلمهر خاكسار گفته:

  ارائه کلیه خدمات تخصصی ناخن با بهترین مواد و کیفیت در محیطی ارام بارعایت اصول بهداشتی کامل به منظور حفظ سلامت شما
  ( البته برای خیلی ها قیمت مهمه اما نمیدونم چی بنویسم که اول به کیفیت فکر کنند بعد قیمت)😊

  0
  پاسخ
 138. ملیحه
  ملیحه گفته:

  اقای دکتر شیری نازنین درباره کسب و کار بیشتر مطلب بذارید و کتاب خوب معرفی کنید.این چیزیه که تو این شرایط بهش نیاز داریم.سایه تون مستدام

  0
  پاسخ
 139. بهار
  بهار گفته:

  سلام دکتر من طراح طلا و جواهر هستم ، و طرح هایی میخوام بزنم که به نظرم خودم زیبا هستند یعنی قشر سنتی پسند جامعه که شاید تو بازار ٨٠ درصد خرید و انجام میده اصلا نپسنده و از طرفی من میخوام طرح ها نو و تازه و مدرن باشند . چیکار باید بکنم برای جذب مشتری

  0
  پاسخ
 140. زهره
  زهره گفته:

  سلام دکترجان
  ما یه آموزشگاه موسیقی تازه تأسیس داریم که هنوز نتونستیم جذب هنرجوی چندانی داشته باشیم، و البته جایی هم هستیم که شاید به فاصله هر ۲۰۰ متر یه آموزشگاه موسیقیه.

  0
  پاسخ
 141. نیر صالح
  نیر صالح گفته:

  تدریس خصوصی کامپیوتر
  نرم افزارهای گرافیک و طراحی سایت را
  در کمترین زمان با کمترین هزینه بطور حرفه ای بیاموزید

  یاموزید.

  0
  پاسخ
 142. پرستو فرجی
  پرستو فرجی گفته:

  سلام جناب دکتر شیری
  من و همسرم حدودا سه ساله که مشغول تولید انواع کیف و کیس نگهداری و حمل لوازم ماهیگیری هستیم
  هر دو تحصیلات کارشناسی ارشد مهندسی داریم
  همسرم بخش طراحی و برش رو به عهده داره و من بخش اجرا و دوخت
  به تازگی یه نفر خیاط رو هم استخدام کردیم
  تمام تلاش مون بر بالا بودن کیفیت محصوله و بهترین متریال های موجود در بازار رو تهیه میکنیم
  مشتری هامون هم خداروشکر بسیار راضی هستند
  مستندی هم از مجموعه کار ما ساخته شده بنام “قصه رسیدن” از شبکه ی مستند, قسمت ۲۸
  اگه از وبسایت شبکه مستند تماشا کنید باعث افتخار ماست
  و اگه راهبری بفرمایید که منت گذاشتید بر سر ما
  خیلی ممنونم

  0
  پاسخ
 143. طيبه لركى
  طيبه لركى گفته:

  سلام استاد ، من کارشناسی و ارشدم رو در رشته مشاوره خانواده گذروندم و کارگاه های زیادی هم رفتم ، علاقه زیادی به کار باکودک دارم و دوره های بازی درمانگرى هم گذروندم ولی متاسفانه نمیدونم از کجا شروع کنم ؟

  0
  پاسخ
 144. صبا
  صبا گفته:

  سلام،وقتتون بخیر
  من خیلی به کارهای هنری علاقه دارم و دوست دارم با کارهای هنری من دوستاتون رو سورپرایز کنید

  0
  پاسخ
 145. ندا
  ندا گفته:

  سلام،از اونجایی که من کسب و کار مستقل ندارم برای معرفی و هنوز با پوزیشن کارآفرینی فاصله دارم بنابراین کسب و کار من خودم و تجارب و ظرفیتهامه ، همونهارو معرفی میکنم!
  برای مجموعه ی خودتون اگر به یک نیروی فارغ التحصیل مدیریت نیاز دارید که بسیار ایده پرداز و خلاقه، توانایی ایجاد مزیت های رقابتی خاص و نو برای شما نسبت به رقباتون رو داره،از نوجوانی برای درک بازارهای مختلف انواع مشاغل رو انجام داده و در سرچ منابع و راهکارها آدم قدرتمندیه میتونید به من اعتماد کنید و اگر دوماه فرصت کارآموزی در اختیار من بگذارید تمام این توانایی هارو در ارتقا هرآنچه که بهم واگذار میکنید اثبات خواهم کرد.

  0
  پاسخ
 146. عرفان
  عرفان گفته:

  سلام دکتر شیری عزیزم .ممنون از تمام زحماتی ک برای بهتر شون حالمون کشیدین و ممنون از اینکه با وجود مشغله کاری زیاد به فکر رشد کسب کارهای ما هستید.
  یک مغازه کوچک فروش تنپوش های سنتی دارم همراه با کیف و بند عینک و ازین نوع وسایل . در طول هفته مغازه فروش چندانی نداره گهگاه اخر هفته ها فروش خوبی داریم .در شهر کوچکی در استان کرمان مغازه قرار داره

  0
  پاسخ
 147. مرتضی
  مرتضی گفته:

  شما شایسته رشد و سود در تجارتتان هستید ، با گزارشهای مالی خاص به شما ، اطمینان ، شفافیت و مسیر اصلی شکوفایی تجارتتان را هدیه میدهیم

  0
  پاسخ
 148. مریم
  مریم گفته:

  سلام و شبخوش
  من نقاشم.
  می تونم با طراحی یک تابلوی منحصربفرد به دکوراسیون منزل یا محل کارتون روح تازه ای بدم، روحیکه نسلهای بعدتون رو هم ملاقات کنه.
  می تونم تابلویی براتون بکشم که هدیه تون تکرار و فراموش نشه !

  0
  پاسخ
 149. Yas
  Yas گفته:

  سلام کار من بهتر دیده شدن کار شماست کمک به آمار فروشتون با یک معرفی جذاب از محصولاتتون .
  من عکاس تجاری ام

  0
  پاسخ
 150. سارا قاسمي
  سارا قاسمي گفته:

  آیا تابحال انتخاب و خرید هدیه برایتان دغدغه شده است؟
  در میان انتخاب های بیشمار ، یک دستسازه گزینه ای ارزشمند میباشد که تلفیقی از ذوق ، زمان و هنر خالقش را در خود دارد.
  یعنی چیزی فراتر از یک شئ!
  گروه هنری…. تولیدکننده هدایای دستساز متنوع مطابق سلایق شماست.

  ☺️چطوره؟

  0
  پاسخ
 151. سارا
  سارا گفته:

  کارهای فنی پروژه های عمرانی خود را با خاطری آسوده به ما بسپارید. تهیه کلیه اسناد(صورتجلسه،صورت وضعیت،نقشه و … الی لایحه تاخیرات و لایحه خسارت) با استفاده از به روزترین نرم افزارهای مربوطه
  (آقای دکتر من میخواهم کسب و کار خودم رو در ماه آینده شروع کنم،الان مشغول انجام پایان نامه ارشد هستم ولی ده سال هم سابقه کار در شرکت های بزرگ رو دارم،دقیقا نمیدونم این دو خط بالا چیزی بود که شما خواسته بودید یا در حد یک آگهی ه☺️)

  0
  پاسخ
 152. شهرزاد
  شهرزاد گفته:

  سلام دکتر جان،اینجوری یعنی معرفی کنم؟!
  من اکستنشن کار مو و مژه هستم.مراجعین من بدون هیچ آسیبی میتونن حجم،قد ورنگ دلخواه رو به موی خودشون اضافه کنن.و یا بدون نیاز به ریمل،هر روز طاهری آراسته و زیبا داشته باشند.

  0
  پاسخ
 153. مروارید
  مروارید گفته:

  سلام آقای دکتر
  من مدیر اجرایی و فروش آدیداس و ریباک در تهران و چند شهرستان هستم. (۱۵ شعبه)
  مطلب عالی بود.
  لطفا از آنجایی که آموزش پرسنل و پیشرفت روند فروش در حیطه کاری من هست میشه مطالب بیشتر در این زمینه بگذارید. اگر کتاب هم معرفی کنید که خیلی لطف کردین. ممنونم.

  0
  پاسخ
 154. محمد
  محمد گفته:

  خوب درس دادن به فرزند شما یک اتفاق نیست،یک هنره.
  راستی نگران هزینه هاش نباشید که توی این گرونی ها ما هوای خانواده های ایرانی را داریم.

  سامانه معلم خصوصی

  0
  پاسخ
 155. مژده مقدم
  مژده مقدم گفته:

  با سلام و ارادت، من دکترای فیزیولوژی هستم و شغلم طراحی فضای سبز است و توی این کار موفق بودم ولی الان دارم به کار دیگه ای در کنار کارم فکر میکنم. آموزشگاه آشپزی داریم و تا پارسال درآمد مطلوبی داشتیم. الان دنبال یک تحول جدید هستم، درآمد بیشتر با رضایتمندی بیشتر مشتریان در این اوضاع اقتصادی نابسامان… تهیه مواد خوراکی ( کیک فینگرفود شیرینی و انواع نان و …) با کیفیت عالی و قیمت مناسب برای مشتری، تا با چشیدن هر نمونه روحش تازه بشه و حس خوب بودن و لذت بردن را در چهره اش ببینیم.
  اول راهم نمیدونم چطور باید معرفی کنم

  0
  پاسخ
 156. گلسا
  گلسا گفته:

  سلام وقت بخیر
  ممنونم از همه درسها، بیشتر پیج اینستاگرام دنبال میکنم حتی پیام های کوتاه و کپشن ها هم آموزنده و مفید هستند.
  من از اسفند شروع کردم به فروش لباس زیر زنانه و مردانه در منزل، کانال و پیج اینستا گرام دارم. چند ماه قبل از شروع کار تحقیق و مطالعه کردم، بوم مدل کسب و کار رو بررسی کردم، حتی برای اسم کانال و پیج حدود یک ماه وقت گذاشتم، همسرم مارکتینگ خونده از راهنمایی هاش استفاده کردم. لطفاً بفرمایید برای بهبود کسب و کارم چه کارهایی انجام بدم؟ و چطور در شرایط اقتصادی فعلی فروش را بالا ببرم؟
  بی نهایت سپاسگزارم
  خدا براتون خوب بخواد 🙏🙏🙏

  0
  پاسخ
 157. صدرا
  صدرا گفته:

  من کارشناس رادیولوژی هستم من با دیدن نسخه پزشک بیمار برایش توضیح میدم که چه اقدامی باید برایش صورت بگیرد و در صورت امادگی بیمار در اسرع وقت کارش رو انجام میدم و ازشون میخوام هرجا که سوالی داشتن یا احساس بدی پیدا کردن حتما بهم اطلاع بدن تا بتونم کمکشون کنم و بعد از تموم شدن کارشون در عرض ١٠ -١۵ دقیقه جوابشون رو تحویل میدم و برای اقدامات بعدی راهنماییشون میکنم ولی نمیدونم چطوری میتونم نظر پزشکان رادیولوژیست را بیشتر نسبت به خودم جلب کنم که موقعیت شغلی بهتری پیدا کنم ؟!

  0
  پاسخ
 158. محمد
  محمد گفته:

  خوب درس دادن به فرزند شما یک اتفاق نیست، یک هنره.
  راستی نگران هزینه هاش نباشید. ما توی این گرونی ها حواسمون به شما هموطن عزیز هست.

  سامانه معلم خصوصی

  0
  پاسخ
 159. Iranbritishconsultancy
  Iranbritishconsultancy گفته:

  من بنیانگذار گروه مشاوره ایران بریتانیا هستم. من به همراه گروهی از دوستانم که همه از بچگی لندن بزرگ شدیم و درس خوندیم و همگی تخصص و فوق دکترا از بهترین دانشگاههای بریتانیا را داریم این گروه را درست کردیم تا به بچه های داخل ایران مشاوره بدیم در هر زمینه ای که تجربه ش رو داریم، درس تحصیل زندگی خارج از ایران و غیره…
  ما فقط علاقه داریم به بچه های موفق توی ایران که دسترسی به اطلاعات درست ندارند اینفورمیشن بدیم و کمک کنیم شاید بتونیم کمترین کمکی باشیم برای پیشرفتشون…

  0
  پاسخ
   • Iranbritishconsultancy
    Iranbritishconsultancy گفته:

    در زمینه ادامه تحصیل و دانشگاههای بریتانیا، چگونگی انتخاب سوپروایزر برای مقطع دکترا، نوشتن رزومه و پیدا کردن کالج معتبر برای خواندن زبان در لندن، چگونگی شروع بیزینس کوچک در انگلیس و غیره… ما یه گروه جوونیم که هر کدوم در این زمینه ها کلی تجربه داریم و موفق.

    0
    پاسخ
 160. مروارید
  مروارید گفته:

  سلام آقای دکتر
  من مدیر اجرایی و فروش آدیداس و ریباک در تهران و چند شهرستان هستم. (۱۵ شعبه)
  از آنجایی که آموزش پرسنل و پیشرفت روند فروش در حیطه کاری من هست میشه مطالب بیشتر در این زمینه بگذارید و کتاب معرفی کنید. ممنونم.

  0
  پاسخ
 161. ندا بهرمندی
  ندا بهرمندی گفته:

  من هنوز کسب و کار خودم رو ندارم ولی از بعضی نکات کسب و کاری شما لذت میبرم. قشنگ میفهمم جای ما فکر میکنید و تصمیماتتون نگرانی های ما رو کم میکنه. اخریش پست همین مقاله: مطالعه این مقاله سه دقیقه طول میکشد… برای منی که اهل خوندن پست طولانی بخصوص توی وبلاک وسایت نیستم قشنگ تشویقم کرد به خوندن. کما این که در پست اینستا ننوشته بود و من نرفتم بخونم😊 یکی دیگه اش این بود که جدیدا تاریخ های تخفیف ها برای هر درس زودتر اعلام میشه که ادم بتونه برنامه ریزی در خرید داشته باشه… خلاصه لذت میبرم از دنبال کردن سایت و کانال و درس ها…

  0
  پاسخ
 162. رضا
  رضا گفته:

  سلام ودرود آقای دکتر.من پخش وفروش لوازم پزشکی دارم.سریع رساندن سفارش به دست مشتری با پیک رایگان و متمایز کردن خودم با محصولات تخصصی جراحی زیبایی که همکاران من خیلی کم کار می کنند. فیلد مصرفی وزیبایی ،قابلیت تامین تمام محصولات مورد نیاز مشتری رابا کیفیت مختلف دارم.

  0
  پاسخ
 163. سولماز
  سولماز گفته:

  معمارم و کارگاه کاشی دست ساز سرامیکی دارم.رویکرد طرحهام کاشیهای ایرانی با یک نگاه جدیده و تمام پروسه تولیدم دستی هست.البته در کنار کاشی دست ساز یک سری ظرف و گلهای سرامیکی هم میسازم .

  0
  پاسخ
 164. سعید بهزادی
  سعید بهزادی گفته:

  سلام.من سعید بهزادی هستم.هر کسب و کاری داری بهت کمک می کنم با استفاده از خلاقیت حداقل دو برابر افزایش فروش داشته باشی.
  …….
  من ۵ ساله که به طور تخصصی در حوزه خلاقیت مطالعه کردم و تصمیم گرفتم تجربیاتم در این حوزه را در کتابی ۵ جلدی تحت عنوان قهرمان بزدل منتشر کنم.خداوند را شاکرم تا الان دو جلد از این کتاب منتشر شده است و تلنگری بوده برای خیلی ها در مسیر خلاق شدن.
  امیدوارم روز به روز خلاق تر باشید

  0
  پاسخ
 165. امیر
  امیر گفته:

  سلام و وقت بخیر آقای دکتر.من دبیر فیزیک کنکور هستم و به تازگی در انتشارات گاج کتاب جدیدی تالیف کردم. دقیقا اولین چیزی که در تالیف این کتاب در ذهنم بود کاربردی بودن کتاب به معنای واقعی خودش برای دانش آموزان بود.اینکه دانش آموزان را بعنوان مشتری ببینیم و در تولید کتاب شاخص های محتوایی و ساختاری و زیبایی شناسی رعایت بشه.

  0
  پاسخ
 166. پرديس آهنگر
  پرديس آهنگر گفته:

  سلام،وقتتون بخیر
  من طراح فرش هستم،به تازگى به صورت مستقل از شرکت هاى فرش کار میکنم،بازاریابى میکنم و کار میکنم،ولى به نظرم باید اعتماد سازى بشه تا آدما بشن مشترى همیشگى،من نمیدونم باید چجورى صحبت کنم که طرف مقابل به کارم اطمینان کنه و قیمت کارارو این همه پایین نیاره،الان که اول کاره همیشه میگم باید قیمت پایین باشه تا مشترى بشن،ولى اونم حدى داره،یه مشکل دیگه هم هست اول کارو باید بفرستى نمونه بزنن بعدش تازه هر وقت دلشون میخواد پول میدن و از سرو تهش میزنن،آدم نا امید میشه،باید یه جورى مذاکره کرد که اینجورى کار آدمو بى ارزش نکنن 😢

  0
  پاسخ
 167. پروانه پاری
  پروانه پاری گفته:

  حال خوب و مناسبی برای خواب شبانه ات با خوردن دمنوش های من برات بدست میاد .چی بهتر از ی خواب راحت و با کیفیت

  0
  پاسخ
 168. الهام رمضان نژاد
  الهام رمضان نژاد گفته:

  با سلام .موسس یک پارک کودک هستم در شهر رشت .جایی که بچه ها می توانند با بازی ،تجربه کنند و به شناخت برسند .در پارک ما به تفاوت بین بچه ها بسیار اهمیت داده می شه و بر پایه روش آموزش غیر مستقیم عمل می کنیم .اسم پارک ما المر هست که خودش داستانی شنیدنی دارد برای همه .

  0
  پاسخ
 169. مجید حسین زاده
  مجید حسین زاده گفته:

  سلام دکتر شیری عزیز؛
  پیشاپیش از وقت و انرژی که میگذارید، سپاسگذارم.
  ——————————
  زوم لایف تلنگری خواهد بود برای داشتن یک زندگی شاد، سالم و موفق
  وب‌سایت زوم لایف یک مجله اینترنتی است که در سال ۱۳۹۵ راه اندازی شده و در زمینه های سبک زندگی، سلامت، سفر، عکاسی و موفقیت فعالیت می‌کند.
  رسالت ما به عنوان یک پورتال یا مجله اینترنتی، افزایش دانش و آگاهی های اولیه آنان در خصوص موضوعات جاری در زندگی می باشد.

  0
  پاسخ
 170. محبوبه
  محبوبه گفته:

  سلام آقای دکتر. من و همسرم یه کار کوچیک رو توی یکی از کشورهای اروپایی شروع کردیم و میخوایم مشتری جمع کنیم. همسرم لوسترهایی تولید میکنند که بعد از خاموش شدن لامپ ، یه نور ملایمی از خودش داره به خاطر ماده استفاده شده برای ساختش. ممنون میشم اگه راهنمایی خاصی دارین بگین.

  0
  پاسخ
 171. امنه جلاليان
  امنه جلاليان گفته:

  جناب دکتر مقاله عالی بود.من به تازگى کاری از طریق اینستاگرام شروع کردم.فروش کفی های ژله ای برای کسانی که مشکلاتی در انگشتان پا یا کف پاشون دارن.
  مقاله شما به من کلی راهکار داد که جلب رضایت مشتری را در وهله اول کارم قرار بدم.
  تشکر از شما بابت مقاله خوبتون🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  0
  پاسخ
 172. خجسته پارس نژاد
  خجسته پارس نژاد گفته:

  سلام
  وقت تون بخیر
  من تازه عضو سایت شدم
  من میخواستم یک مزون برای کرایه لباس محلی در شهرم راه اندازی کنم اما چون برای اجاره مزون نمیتونستم هزینه کنم فقط چند دست لباس خریدمو توی خونه شروع کردم اما حتی موفق نشدم که دوستان و فامیل های خودم رو جذب کنم و نمیدونم چطور میتونم اینکار رو انجام بدم ، همه میگن که قیمت ها بالاس ( البته از نظر خودم نیست کمترین حدیه که میتونستم با توجه به ارزش لباس ها در نظر بگیرم ) اما میبینم که در جاهای دیگه به قیمت بیشتر هم همین خدمات رو میگیرن .
  ممنون میشم راهنمایی م کنین

  0
  پاسخ
 173. سلما سلطاني
  سلما سلطاني گفته:

  سلام ، سلما سلطانی هستم . سالهاست به شغل پدری مشغولم . من میتونم برای شما طلا و جواهرات و یا زیورآلاتی طراحی کنم که با دیدنش حتی ده ها سال بعد ، احساس خوب و متفاوتی داشته باشید ى با دیدنش همیشه لذت ببرید . من در کارگاه طلا سازی مشغول به کار هستم و روزانه عزیزان زیادی برای ساخت زیورآلاتی که مدتهاست دوستش دارن ولی نتونستن با قیمت مناسب و یا اونطور که دلشون میخواد داشته باشنش، با من در تماس هستن .

  0
  پاسخ
 174. طاها
  طاها گفته:

  لذت بازی و رقابت را در محیطی صمیمی همراه با جدیدترین بازی ها در “گیم لند طه” تجربه کنید.

  0
  پاسخ
 175. فاطمه
  فاطمه گفته:

  بیمه بدنه ندارید و میخواید برید سفر؟ ما بهتون بیمه بدنه موقت سفری ارائه میدیم، خیالتون راحت باشه که با یه قیمت خیلی کم تو سفرتون بیمه اید.

  0
  پاسخ
 176. همیشه بهار
  همیشه بهار گفته:

  زیورالات زیبایی میسازم که میتونین با انواع لباس هاتون ستشون کنین و از زیباییشون لذت ببرین😍 همچنین عکس خودتون و عزیزانتون رو میتونم روی انواع گردنبند؛ جاکلیدی؛ آویزماشین و… بزنم تا همیشه همراه خودتون داشته باشیدشون☺

  0
  پاسخ
 177. مهديه
  مهديه گفته:

  سلام دکتر شیری عزیز اوقات بخیر
  من سه سال است کار رواندرمانی رو در حیطه تحلیل با رویکرد object relation شروع کردم ممنون میشم کمک کنید مسئله من نداشتن مراجع هست و نمیدونم از چه فضاهایی مراجع جذب کنم

  0
  پاسخ
 178. Boshraayati
  Boshraayati گفته:

  سلام من الان با یه عالمه توانمندی هایی که کنار گذاشتم دارم شکلات صبحانه درست می کنم که کاملا طبیعی هس و بهترین مواد چیکار کنم فروشم هر روز بهتر بشه؟

  0
  پاسخ
 179. روناک
  روناک گفته:

  اقای دکتر با سلام و عرض ادب من یک خانم دندانپزشک هستم لطفا بفرمایید چطور میتونم در شغلم موثرتر باشم؟ممنونم از شما

  0
  پاسخ
 180. عارف
  عارف گفته:

  سلام.
  توقع داشتم وقتی مقاله تموم شد و رسیدم به کامنت ها، حجم زیادی کامنت ببینم با جوابای توووپ شما کمی بخونم و بخوابم. اما ظاهرا کسی هنو وقت نکرده تشریف بیاره.
  یادمه پارسال زیر یه پست اینستا کامنت گذاشتم که بعد از یه شکست کاری دارم یواش یواش اماده میشم برای خلق یه مدل جدید و شروع دوباره و از شما یه جمله به عنوان راهنما خواستم.
  اون روز بهم گفتین مراقب باش از کجا شکست خوردی چون احتمالا هنوز در اون حیطه قوی نشده باشی.

  الان که دارم کامنت می نویسم هنوز کسب و کارم رو شروع نکردم و میشه گفت حتی هیچ طرح قابل عرضی برای ارائه هم ندارم.
  برای یکایک عزیزان ارزوی موفقیت و توانگری دارم و همینطور برای معلم عزیزمون دکتر شیری.

  0
  پاسخ
 181. محمد
  محمد گفته:

  فروش سایتتان را در یک هفته ۵۰ درصد افزایش می دهم وگرنه پولتان را پس بگیرید

  زمینه فعالیتم تبلیغ نویسی وب هست

  0
  پاسخ
 182. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام من گیسوکمند هستم !
  یک آغوش گرم برای موهای تو ‌…
  من میتونم با قشنگترین گلسر هایی که ساختم موهای خانم ها رو برای مهمونی هاشون آماده کنم !
  گلسر های من دیر خراب میشن رنگشون تغییر نمیکنه و قابل شست و شو هستند 🙂
  دیگه نگران گل روی موهات نباش !

  0
  پاسخ
 183. سحر
  سحر گفته:

  سلام جناب دکتر وقت شما بخیر . ما گالری جواهرات داریم ولی با این گرونی ها واقعا فروشی ندارم سایت فروشگاهی یک ساله تاسیس کردیم اما همچنان سودی نداشته خواهشا راهنمایی کنین چ کنیم؟

  0
  پاسخ
 184. هادی صدر
  هادی صدر گفته:

  سلام دکتر جان
  وقت بخیر
  ممنون بابت همه زحمتها و محبت های شما
  من مدیرجوان یکی از دفاتر پلیس +۱۰ با ۵سال سابقه هستم امسال یک جابجایی اجباری داشتم که باعث شد تعداد زیادی از مشتری های ۵ساله رو از دست بدم توی مکان جدید شرایط و امکانات بسیار ایده الی رو فراهم کردم در کنارش تبلیغات و اطلاع رسانی هم کردم ولی رونق کسب و کارم با وجود بهبود شرایط و گذشت چند ماه اصلا مثل قبل نیست😐 چاره ای هست آیا؟

  0
  پاسخ
 185. محمد
  محمد گفته:

  اگر برای خرید خودرو دنبال یه فرصت مناسب و یه جای مطمئن هستی که تو بهتر انتخاب کردن خودرو از لحاظ فنی و مالی کمکت کنن. میتونی رو ما حساب کنی.
  ما فروشنده خودرو نیستیم مشاور شما هستیم.

  0
  پاسخ
 186. هلنا
  هلنا گفته:

  سلام.اقای دکتر.من قصد دارم شرکت گردشگری در زمینه تور داخلی در کلاردشت تأسیس کنم مدیر اژانس گردشگری هستم ولی می ترسم با اوضاع اقتصادی صنعت گردشگری تو کشور دفترم رو تأسیس کنم خیلی عاشقانه علاقه دارم سوییت های کوچک تو کلاردشت تأسیس کنم و از تمام ایران مسافر جذب کنم خودم کلاردشتی‌هستم زبان انگلیسی خوندم با غذاهای بومی و سوییت های بومی کسب و کارم رو گسترش بدم ولی واقعا موندم سرمایه‌گذاری کنم یا نه.😔⁦☹️⁩

  0
  پاسخ
 187. فرزانه
  فرزانه گفته:

  سلام دکتر جان ،، من الان پست را دیدم ، نمیدونم به این سوال من میرسید یا نه ! اما من بتازگی شغل خانگی دست و پا کرده ام، میخوام راه های فزوش بیشتز را پیدا کنم!! چیکار کنم که تو فضای مجازی و واقعی مشتریام بیشتر بشن ؟!

  0
  پاسخ
 188. اسما
  اسما گفته:

  کار من آموزشه…
  وقتى میخوام مثلا قرارداد براى پیاده سازى ایزو ببندم…اول مشتریمو تحلیل میکنم
  ببینم کدوم یکى از مدل هاى رفتارى رو داره مدل قوى ترش کدومه
  با توجه به درونگرا یا برونگرا بودنش شروع میکنم ب معرفى و سعى میکنم بهش بگم ک هدف من افزایش راندمان کیفیت کالا به خدمتشه و میگم چى بدست میاره و حس خوب رو ب مشترى میده و مشترى حسشو ب اون منقل میکنه

  0
  پاسخ
 189. فریماه
  فریماه گفته:

  شما هم مثل من براتون مهمه خوشتیپ به نظر بیاید ؟ به نظر من هر کسی میتونه استایل خاص خودش رو پیدا کنه ، من میتونم کمکتون کنم 😉مانتو پوشیدن شاید برای خیلی ها یه اجبار باشه و ازش خوششون نیاد ، ولی من یه جوری طراحیشون میکنم که در عین سادگی خوشتیپ هم باشیم 👌🏻خوشحال میشم به مزون من سر بزنید حتی اگر چیزی نپسندید شاید ایده بگیرید برای استایلتون 😊instagram:ledessin

  0
  پاسخ
 190. فرنوش ابوطالبی
  فرنوش ابوطالبی گفته:

  “سلام و احترام. پیرو پست اینستاگرام برای راهنمایی شیوه معرفی”
  ما یک موسسه تسهیلگری هستیم که در زمینه کاهش فقر پایدار زنان فعالیت میکنیم. کاهش فقر برای شما (مخاطب سازمان دولتی) یعنی در طول ۳ سال هزینه های بسته های حمایتی و تسهیلات شما برای زنان خودسرپرست نصف خواهد شد در صورتی که هزینه کل پروژه تسهیلگری برای شما در حدود ۵ درصد بودجه حمایتی ۱ سال شما است. همچنین از این طریق مقبولیت اجتماعی داخلی و پرستیژ اجتماعی بین المللی شما نیز همزمان افزایش می یابد.

  0
  پاسخ
 191. حدیث
  حدیث گفته:

  ما امور تبلیغاتی کسب و کار شما رو انجام می دهیم و به با طراحی گرافیک دید بهتری از برندتون به مخاطب میدیم عکس هایی که از محصولات یا محیط کارتون میگیریم به بهتر دیده شدن شما کمک میکنه و با سایتی که براتون طراحی میکنیم تمام امکانات شما رو به نمایش می گذاریم

  0
  پاسخ
 192. نجمه
  نجمه گفته:

  تولید محتوا و ایده پرداز و تحلیل گر رسانه کارمه بصورت پروژه ای و اکثراً دور کاری / موضوعی ببینم از حوزه های فرهنگی، رسانه ای میتونم براش با نگاهی جدید و خواننده پسند با استفاده از مستندات کتابخانه ای ( که امروزه غیر قابل استفاده شده و استنادها دهانی شده) برای مجلا ت و سازمانها آماده کنم…

  مدرکم ارشد کامپیوتر
  و دارای مدرک مدیریت فرهنگی از آموزشگاه آزاد وزارت علوم

  و مربی سواد رسانه در دبیرستان ها
  و مربی کارگاه های سواد رسانه ای رایگان در مناطق روستایی و حاشیه شهر

  0
  پاسخ
 193. شراره غفاري حديقه
  شراره غفاري حديقه گفته:

  سلام وقت بخیر .
  من معمار هستم و کارم طراحی و اجرا هست
  تصمیم گرفتم بعد از یکم تخصصی تر کار کنم
  بیستر در حوزه معلولین و سالمندان با استفاده از متد روز دنیا.

  0
  پاسخ
 194. ندا موحدی مقدم
  ندا موحدی مقدم گفته:

  سلام دکتر شیری عزیز
  واقعا ممنون بابت زحماتتون که تو جامعه ما مثل نور امیدی هستید.
  کار من مربی ورزش در رشته بدنسازی هستم . من همیشه سعی میکنم مراجعه کنندگانم را با آغوش باز و لبخند بپذیرم ، نه برای اینکه مشتری جذب کنم ، بلکه دوست دارم در کنار تمام نا امیدی ها و مشغله ذهنی‌شون ساعتی که در باشگاه هستند حس راحتی ، و آرامش داشته باشند، بهشون انگیزه میدم که در ابتدا بدنشان را دوست داشته باشند و برای بهتر شدنشون کنارشون باشم.و از همه مهم‌تر برنامه ریزی براشون میکنم که آسیب نبینند و بهترین نتیجه رو بگیرند.

  0
  پاسخ
 195. پروانه اسدی
  پروانه اسدی گفته:

  سلام من چند وقته کار کاشت ناخن درمنزل رو شروع کردم اما در پیداکردن و جذب مشتری مشکل دارم.

  0
  پاسخ
 196. محدثه رحمانی
  محدثه رحمانی گفته:

  استارتاپ “همکارجو” یک وبسایت استخدامی محلی هستش که کارجو و کارفرمای مشابه با شرایط هم را در نزدیک ترین موقعیت جغرافیایی، به یکدیگر معرفی میکند. کارجویان را تا رسیدن به شغل مناسب راهنمایی میکند و تا زمان جذب نیروی مناسب، همراه کارفرمایان خواهد بود. همکارجو به زودی کشوری میشود.

  0
  پاسخ
 197. نازنين
  نازنين گفته:

  معرفی کسب و کار؛ شغل دندانپزشک کودک:

  درمان کودک شما با ورود به اتاق اسباب بازی شروع میشه
  .بعد از اینکه دندونهای خرس عروسکی رو درست کرد، خودش بدون ترس و داوطلبانه وارد اتاق درمان میشه.

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   عالیه نازنین
   کابوس بچه ها ، رفتن به دندان پزشکی است
   من کاری کرده ام که هم دندانهای کودکتان به بهترین متد ، حفظ شود ( مواد استاندارد جهانی/ تکنیکهای با کمترین درد و عارضه)
   هم تجربه بازی و لذت را برایشان فراهم کرده ام ،
   درمان کودک شما با ورود به اتاق اسباب بازی شروع میشه
   .بعد از اینکه دندونهای خرس عروسکی رو درست کرد، خودش بدون ترس و داوطلبانه وارد اتاق درمان میشه.

   0
   پاسخ
 198. مجیدمجیدی
  مجیدمجیدی گفته:

  بسیاری از فروشندگان شکایت دارند که روشهای فروش مثل گذشته پاسخگو نیست و نمیتوانند بفروشند. نکته اصلی اینجاست که ۹۵درصد تصمیمات مشتریان در ناخودآگاه گرفته میشود و من به شما فروش به ناخوداگاه مشتریان مبتنی بر اصول علمی, اثبات شده و تضمینی که خودم تجربه کرده ام آموزش خواهم داد تا به گونه ای با مشتریان خود تعامل کنید که عاشق شما شوند.

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   توقع ایجاد میکنه مجیدجان…اجازه دارم منم پیشنهاد بدهم :
   ” فروش بیشتر مهم است ولی فروشی که فرد بعدا نیز به شما وفادار باشد و معرفی تان کند ، بیشتر میچسبد
   در ضمن یک مشتری راضی در عصر تلگرام ، میتواند دهها مشتری جدید به ما بیفزاید
   من سیستم فروش شما را چک میکنم ، عیب یابی میکنم و تجربه ام را برای فروش در اختیارتان میگذارم و کنارتان میمانم تا نتیجه را ببینید و من را به بقیه معرفی کنید”

   0
   پاسخ
 199. پروانه پرورش
  پروانه پرورش گفته:

  پوشاک مجلسی و اسپرت زنانه با کیفیت ترک( استانبول) را حضوری خریداری کرده و با توجه به بودجه کم اهالی پایتخت مسکن مهر ایران ، با سود کم در اختیارشون قرار میدم تا آرامش ، برازندگی و اطمینان در خرید را با ما تجربه کنند.

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   نیازی به درج سود کم نیست. به مخاطب ربطی ندارد شما سودت زیاد است یا کم
   او لباس اوریژینال میخواهد ، تحویل سریع و با کلاس

   0
   پاسخ
 200. راحله براری
  راحله براری گفته:

  کنار آمدن با نوجوانتان برایتان سخت است ? نگرانید که او با ندانم کاری ها و لجبازی هایش به خودش اسیب برساند ? از جر و بحث های پر تنش و بیهوده با نوجوانتان خسته شده اید ? من به شما کمک میکنم رابطه تان با نوجوانتان را بهبود ببخشید و اطمینان و ارامش به منزلتان بازگردد

  0
  پاسخ
 201. ساراترابیان
  ساراترابیان گفته:

  سلام دکترشیری عزیز،
  ممنون از تدریس خوبتون و لطفی که در به اشتراک گذاشتن داشته هاتون با دیگران دارید.
  من به تازگی وارد کار ساخت بدلیجات شدم خیلی علاقه دارم؛ کارمم خوبه. یه پیج تو اینستا دارم و تونستم چندتا سفارش از پیجم بگیرم و نسبتا از نتیجه کارم راضی ام اما برای بازاریابی تو دنیای واقعی یه کم مشکل دارم نمی دونم یعنی بهتر بگم روشو ندارم خیلی که بخوام برم سراغ مغازه ها و برای کارم مشتری پیدا کنم، نمی دونم چی باید بگم دقیقا.

  0
  پاسخ
 202. سهيلا
  سهيلا گفته:

  میخواین یه جشن تولد بگیرین و کلی کار دارین؟ کیک تولدتونو به ما بسپرین، مطمئن باشین که همه از طعم بی نظیر و ظاهر فوق العاده کیکتون تعریف میکنن، در کمترین زمان و با یه تماس یا پیام،تم مورد نظرتونو به ما بگین، ما زیباترین و جدیدترین مدل ها رو به شما پیشنهاد میدیم، و دقیقا به موقع کیک شما حاضره☺️

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   کیک تولد سالم با مواد و شکلات ضد الرزی رنگهای استاندارد و متناسب با سلامت کودکان
   قدرت پیاده سازی تمهای پیشنهادی شما
   سرعت سفارش و تحویل

   0
   پاسخ
 203. یوسفی
  یوسفی گفته:

  سلام آقای دکتر ممنون از توضیح مفید شما
  ما شرکت طراحی سیستم های ابیاری داریم و در معرفی میشه گفت
  ما میتونیم بگیم با طراحی خوب اعضای شرکت شما کمترین هزینه اجرا و بهترین صرفه جویی در مصرف آب را خواهید داشت؟

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   سیستم ما مصرف آب شما را ۱۸% کم خواهد کرد ( مثلا)
   طراحی های ما ، ساده و زیبا ولی بر اساس روحیات خود شماست

   0
   پاسخ
 204. سیمادخت
  سیمادخت گفته:

  ما تیم طراحی و اجرای تجربه و رابط کاربری وبسایت و اپلیکیشن هستیم، خوشحال میشیم تا نظرتون در مورد این معرفی رو بدونیم:
  “ما تیمی هستیم که با مهارتهامون به شما کمک می کنیم تا وبسایت و اپلیکیشن کاربردی تر و جذابتری داشته باشید، و مشتریان شما هر زمان که اراده کنند،بتونند از خدمات آنلاین شما به راحتی استفاده کنند”

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری
   دکتر شیری گفته:

   هر مخاطبی بدرد شما نمیخورد ، ما مخاطبی را نشانه میگیریم در اپلیکیشنمان که زودتر به مشتری شما تبدیل شود و برای این کار ارزش اطلاعاتی را که الان دارید چند برابر میکنیم برای خودتان

   0
   پاسخ
 205. سحر سادات
  سحر سادات گفته:

  سلام دکتر عزیز ممنون برای تمام تلاشعایتان جهت اگاه سازی مردم من سوپر وایزر زبان انگلیسی هستم در مقطع دبستان وقتی با بچه ها کار میکنم و خصوصی درس میدم حال خوبمون دو طرفست به شغلم عشق میورزم و افتخار میکنم لطفا جت راهنماییهای بیشتر به من کمک کنید سپاس بیکران

  0
  پاسخ
 206. نسترن
  نسترن گفته:

  سلام آقای دکتر من مهدکودک دارم وهر روز با کلی اولیا درارتباطم که انتظاراتشون از مهدکودک به شدت متفاوت از همدیگه است،البته خودم کارشناس ارشد روانشناسی هستم واندکی علم دارم در زمینه کار با کودک البته در خدمت شما بودم عین شاگردی کردن

  0
  پاسخ
 207. سهیل
  سهیل گفته:

  سلام
  ما تو سیب‌اپ‌ (sibapp) به آدما کمک میکنیم اپلیکیشن هایی رو که برای ایفون و ایپدشون نیاز دارن به راحتی دانلود کنن و درگیر سختی‌ها و مشکلات و تحریم های اپل نشن.
  اپلیکیشن هایی رو هم ‌که بیشتر به درد مردم میخوره رو سعی می کنیم از طریق سیب‌اپ بهشون معرفی کنیم و بگیم چرا میتونه براشون کاربردی باشه.

  0
  پاسخ
 208. Ameri
  Ameri گفته:

  دستهایم را در باغچه می کارم ، می دانم سبز خواهد شد بند بند انگشتانم از هنر …
  هنری ترین محصولات چرم دستدوز را از روژه بخواهید….
  خاص بودن را از روژه بخواهید

  0
  پاسخ
 209. فاطمه
  فاطمه گفته:

  اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که در ابتدای سال اهداف خود را مینویسید و بعد آنها را به دست فراموشی میسپارید، ما به شما توصیه میکنیم از “نرم افزار مدیریت و برنامه ریزی طابا(طرح ریزی، اقدام، بازنگری، اصلاح) استفاده کنید تا با کمک آن بتوانید در مسیر صحیح موفقیت قرار بگیرید و آن را ادامه دهید. ما تا انتهای مسیر در کنار شما خواهیم بود.

  0
  پاسخ
 210. ميران
  ميران گفته:

  ویترین کسب و کارتان در فضای
  با طراحی سایت و ساخت اپلیکشن مشتری هایتان را بیشتر کنید با ان ها در تماس بمونید و فروش خود را به سرعت بهبود دهید
  ما کنارتان هستیم تا بهتر از دیروز تجارت الکترونیک را نصیب خود کنید

  0
  پاسخ
  • دکتر شیری