❓در یک رابطه با دختری هستم که او را دوست دارم و او هم مرا دوست دارد. در این رابطه طی مشکلاتی که داشتم، این دختر به خوبی مرا درک کرد و برای پیشبرد آن مشکل کمکم کرد، ولی الان هر موقع که بین ما بحث کوچک یا بزرگی رخ می‌دهد، او آن دوران را به رخ من کشیده و مرا می‌رنجاند و حتی بعضی مواقع بددهنی و بی‌ادبی هم می‌کند و من واقعاً رنجیده می‌شوم. برای حل این مساله چه کنم؟

✍️پاسخ دکتر شیری:
اولاً متأسف هستم بابت این اتفاق، ولی به جای اینکه وارد مسیری شویم که بگوییم طرف چه کار بدی می‌کند و چه آدم بی‌جنبه‌ای است (که البته درست است و برخی‌ها این‌گونه‌اند). من فکر می‌کنم نکند ماجرا اینطور باشد الگویی که تو در آن دچار اشتباه شده‌ای (مثلاً فرض کنیم ورشکستگی مالی) هنوز در زندگی تو جریان دارد و آن آدم نگران تو است؟
از طرفی می‌خواهم به دختران و زنان بگویم که اگر رابطه‌تان طوری شود که مدام نگران باشید و مادر جوان یک مرد شوید کم‌کم به او آسیب خواهید زد (البته یک ذره‌اش اشکالی ندارد و بلکه خوب و لازم است در یک رابطه). اما اگر مدل اینطور باشد که همیشه باید مراقبش باشید و او را ببخشید و کمک و حمایتش کنید و مدام تذکر بدهید، این رابطه دیگر رابطه نخواهد بود، هر چیزی می‌تواند باشد به جز رابطه‌ یک زن و مرد.
و اما در مورد تو که سؤال پرسیده‌ای!
من فکر می‌کنم یک بار باید برایش توضیح دهی، و از حوزه‌ «اقتدار» و نه قدرت‌نمایی، که از او ممنون هستی ولی نیاز نداری که هربار بخواهد به تو تذکر بدهد. با این کار هم جایگاه او در رابطه مشخص می‌شود هم جایگاه خودت.

این مطلب را هم بخوانید
در یک رابطه ناخواسته ممنوعه گیر افتاده ام

جهت دسترسی به دروس معرفی‌شده، بر روی تصویرزیر کلیک نمایید:

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *