انگل، فیلمی محصول کره‌ جنوبی در ژانر درام کمدی سیاه به نویسندگی و کارگردانی بونگ جون-هو است که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به سونگ کانگ-هو، لی سون-کیون، چو یئو جئونگ، چوی وو-شیک و پارک سو-دام اشاره کرد. این فیلم در بخش اصلی جشنواره کن ۲۰۱۹ حضور داشت و برنده نخل طلای جشنواره شد.

انگل در مورد خانواده بی‌پولی است که به خانوادهٔ ثروتمندی تعدی می‌کنند اما در مخمصه می‌افتند. بسیاری از منتقدین این فیلم را بهترین اثر «بونگ جون-هو» تا به امروز توصیف کرده‌اند که به عنوان یک اثر کمدی غیرعادی آغاز می‌شود و به اثری عجیب تبدیل می‌شود که در هیچ گونه‌ای قابل دسته‌بندی نیست. آخرین اثر بونگ زندگی را زیر کفن سرمایه‌داری می‌جوید و در پایان ما را توانگرتر می‌سازد. الخاندرو گونسالس اینیاریتو رئیس هیئت داوران جشنواره در کنفرانس خبری پس از مراسم اهدای جوایز در این باره گفت: این فیلم تجربه‌ای منحصر به فرد و اثری غیرمنتظره است. همه ما را تحت تأثیر قرار داد. اینکه فیلم ما را از طریق ژانرهای مختلف با خود همراه می‌کند و به شکلی سرگرم‌کننده پیرامون مسئله‌ای جهانی و اساسی حرف می‌زند، برای ما غیرقابل پیش‌بینی بود.

تریلر فیلم

نوشته دکتر شیری در خصوص فیلم

فیلم برنده نخل طلایی کن از کره جنوبى بود و دوساعت و ده دقیقه است.
کمدى تلخ
اتصال خانواده بسیار فقیر با خانواده بسیار پولدار
داستان فیلم برایم جالب بود و گاهى به اندیشیدنمان تلنگرى میزند ولى هنوز متوجه نشدم چرا جایزه اى به این بزرگى دریافت کرده است
( با کودک نمیشه این فیلم را دید چون صحنه خشونت دارد)

این مطلب را هم بخوانید
معرفی فیلم: یك دور ديگر