دختری هستم در نگاه دیگران کاملا موفق و شاداب، با اینکه فرزند طلاق بودم و از ۱۷ سالگی از پدر و مادر جدا زندگی می کردم، با مطالعه ی مطالب خودشناسی و روان شناسی و صد البته لمس خدا در تمامی لحظات زندگیم، یک موقعیت اجتماعی فوق العاده ای نسبت به بقیه جوان های ایرانی دارم.
مدرک فوق لیسانس در رشته مهندسی، و صد البته علاقه مند به ادامه تحصیل برای دکتری جهت تدریس در دانشگاه و عضویت گرفتن در هیأت علمی یکی از دانشگاه های کشورمان را دارم. مسلط به زبان انگلیسی با تجربه ی تدریس ۵ ساله و کلی مدرک از دوره های نرم افزاری و هنری که تا آخر با نتیجه ی خوب به اتمام رسانده ام.
چند ماهی است برای یک کار آموزشی سرمایه گذاری کردم و یک آموزشگاه تأسیس کردم. خدا را شکر خیلی سریع مراحل راه اندازیم تمام شد و به مراحلی رسیدم که افراد دیگری هم باید نظر بدهند، متأسفانه بد قولی آدم ها، من را معطل نگهداشت برای اینکه بگویند ما آدم های مهمی هستیم، و خیلی داستان های جزیی دیگر که شاید خنده دار باشند، انرژی من که یک دختر شاداب و سر زنده ی امروزی هستم و همیشه الگوی تمامی دوستان و اقوام هستم را گرفته!
در خلوت دلم می گیرد، جلوی بقیه فقط تظاهر به همان نسیم قدیم بودن می کنم، شدیداً نیاز به مشاوره از یک انسان پر انرژی و مثبت دارم!

 

✍️پاسخ دکتر شیری

نسیم گرامی
مرقومه شما را خواندم

 • وقتی مدرک چیزی را می گیریم به اشتباه به ما می گویند ” کارشناس یا کارشناس ارشد” در حالیکه ما هنوز اقتضائات کار را نمی دانیم؛ نه مصاحبه ی درست بلدیم نه خودابرازگری SELF-PRESENTATION نه سلسله مراتب پیشرفت کاری و نحوه ی جذب سرمایه و…حتی نمی دانیم چقدر می خواهیم کارمند باشیم؟ کی بریم تو خویش فرمایی؟ کی کارآفرینی یا سرمایه گذاری را تجربه کنیم؟
 • در ایران سیستم پیچیده ی بوروکراسی اداری باعث می شود سرخوردگی در آدم های «متوسط» ایجاد بشود. حقیقتا دانشگاه دومی داریم به اسم دانشگاه کار که بعداز فراغت از تحصیل واردش می شویم و در این صورت بهتر است بدانی که آدم هایی که از دانشگاه کار در ایران فارغ التحصیل می شوند، خود را آماده کرده اند برای عبور موفق از انواع زیرابزنی ها، ریاکاری ها و  مجهز می شوند به صبوری های بلند انسان ساز؛پس چند سال باید وقت بگذاری تا فولاد آب دیده بشوی.
این مطلب را هم بخوانید
چگونه رفتار کنم تا طرف جذبم شود؟
 • نکته بعدی ترسیم صحیح اهداف GOAL SETTING در سن فعلیتون هست. شما هنوز دارید با سیستم قدیمیتون یعنی «بُعد دبیرستان» به خودتون اهداف می دهید. به احتمال زیاد بخشی از شخصیت شما برگرفته از تیپ شخصیتی دختران عقل محور Athena type می باشد که خود را با دستاوردهای خویش تعریف و ارزشیابی می کنند .درحالیکه سوالات مهمتری هستند که باید بدانها بیاندیشی و منبعث از سایر جنبه های شخصیتی تو هستند و باید دیده و شنیده شوند و به رسمیت آیند و آنها عبارتند از اینکه:
 1. آیا من الزاما باید هیأت علمی بشوم، تدریس به شکل مدعو اشکالی داره؟ یا حتما باید خودم را متعهد با اون همه ساعت کار دانشگاهی کنم برای ۲ میلیون تومان حقوق ثابت؟
 2. آیا من افق های کار آموزشی و اداره ی مؤسسه در ایران را ترسیم کرده ام؟ نحوه ی توسعه ی شغلم را در ایران بلدم؟
 3. آیا من درباره ی ازدواج و روابط اجتماعی و شخصیتم دغدغه ی لازم را دارم یا اینها را گذاشته ام برای بعد دکترا و …؟

بنابراین چنانکه مشهود است ، آنچه باعث می شود تو حال بهتری پیدا کنی، گرفتن دوپینگ از یک آدم موفق نیست بلکه بازبینی نظام ارزش گذاریت به خودت در زندگی است که بسیار مفیدتر و ماناتر بر روان تو اثر خواهد گذاشت.


در همین رابطه
آموزش غیرحضوری شفای زنانگی ۱و۲
به شما کمک خواهد کرد 

 

4 پاسخ
 1. Sam
  Sam گفته:

  سلام من اکثر اوقات سایت، اینستا و تلگرام شما را چک میکنم مطالب عمدتا مختصر مفید و کاربردی هست. لطفا همینطوری خوب ادامه بدید.
  مچکرم و تمام پرسنل محترم موفق باشید

  پاسخ
 2. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام آقای دکتر شیری
  پاسخ تون خیلی کامل و آموزنده بود،من پزشک و متخصص زنان هستم و الان سال دوم دانشگاه کار هستم!(دوسال ه که فارغ التحصیل شدم )و در طی این دوسال چیزهایی رو یاد گرفتم که هیچ وقت توی دانشکده و دوره ی تخصص به ما آموزش نداده بودند.چقدر خوب گفتید «برای عبور موفق از انواع زیرآبزنی ها و ریاکاری ها باید مجهز بشید به صبوری های بلند انسان ساز»،من با اجازه تون یه مورد دیگه رو اضافه میکنم؛برای پیروز شدن در مقابل همکاران دورو و دروغ گو بهترین سلاح همون صداقت ه .خیلی ها با این حرف من موافق نیستند ،و میگن توی دنیای پر از گرگ توهم باید گرگ باشی ….اما من گرگ نیستم من یک «انسانم».هیچ وقت از صداقت و پاکی و‌سادگی خودم دور نشدم،شاید اوائل کار به نظر خیلی ها آدم ساده لوح و‌بی‌سیاستی شمرده میشدم،برام مهم نبود ولی الان بعد از دوسال با کمک همین صداقت و سادگی جایگاه خوب و محکم و قابل قبولی در بین همکاران و‌پرسنل و بیمارانم دارم.«صبوری و صداقت »در کنار «هوش و ذکاوت »بهترین سلاح من برای مبارزه با دورویی ها و زیر آبزنی ها بود،هنوز هم مبارزه های خونین !!!!😅😅ما ادامه داره آقای دکتر !!!حتما از جو پر از استرس و پر از درگیری بخش زنان اطلاع دارید،من از همان ابتدا اسیر این جو نشدم و همیشه سعی کردم «خودم»از نوع سالم باشم و خدا روشکر با وجود زمین خوردنهای متعدد توی این راه پر فراز ونشیب ،تونستم موفق باشم .اصلی ترین نشانه ی موفقیت رو رضایت درونی خودم از کارم و شغلم و بعد رضایت بیمارانم و روابط خوب با اکثر همکارانم میدونم .با وجود مشکلات فرساینده و نابودگر!!!دوران طرح (عدم پرداخت حقوق وکارانه ی پزشکان،بی احترامی هاو بی اعتمادی های حاکم بر روابط بین پزشکان و بیماران و مشکلات دوران طرح ضریب کا که حتما از اونها خبر دارید)هنوز عاشقانه و صادقانه به کارم ادامه میدم.در این‌ دوران سخت هم همیشه فایل های صوتی و آموزش های ارزشمند شما چراغ راهم بوده ،همیشه دعاگوتان هستم .
  اینها رو نوشتم تا از شما تشکر کنم چون بدون راهنمایی های شما ممکن بود خیلی زود ناامید و افسرده بشم.ولی آموزش های شما مثل یک فانوس دریایی توی یه دریای طوفانی و تاریک ،چراغ راهم بود.توی دوره ی طرح شبها قبل از خواب به فایل های صوتی شما گوش میدادم .و صبح با توان وانرژی دوباره بسم ا…می گفتم و دل به دریا میزدم.دعای خیر من و امثال من همیشه بدرقه ی راهتون
  سلامت و سربلند باشید.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *