سلام. من پسری هستم ۳۲ ساله مجرد، از سن ۱۸ سالگی پدرم دچار بیماری سختی شد که چندین و چندبار عمل جراحی انجام داده و الان تقریبا ۸ سال میشه که زمین‌گیر شده، من به دلیل اینکه پسر بزرگ خانواده هستم مسئولیت سنگینی به روی دوشمه؛ از جوونی، ازدواج و همه چیز زندگیم زدم به خاطر پدرم و بزرگترین مشکل الان من مرگ پدرم نیست بلکه زمانیه که حالش بد میشه و مجبور میشم که شبانه‌روز پای اون در بیمارستان بایستم به محض اینکه کمی حالش بد میشه استرس و وحشت از روزای سخت تمام وجودم رو میگیره به حدی که شب و روز ندارم و زمانی که میخوابم از استرس در خواب آنچنان دندونهایم رو روی هم فشار مید م که زمانی که بیدار میشم نمیدونم فک و دندون دردم هر کار که ذهنم میرسه انجام میدم اما همیشه استرس و وحشت دارم نمی تونم پدرم رو به کس دیگه ای بسپارم، خد ا هم که احساس میکنم با من قهر کرده! باید چیکار کنم لطفا کمک کنید.

+5
این مطلب را هم بخوانید
معرفی فیلم- Music of silence-2018
4 پاسخ
 1. زهرا
  زهرا گفته:

  من هم همینطور بودم همه مسئولیت مادر و ۶ خواهر برادر رو به عهده گرفتم و خودم نه تفریح کردم نه زندگی دلچسب و هرچی مورد ازدواج بود رو بهم زدم الان ۳۷ سالمه همه اونا صاحب خونه زندگی و ماشین هستند و من هنوز مجرد و بی خونه و بی ماشین و با درآمد اندک و ازدواج نکرده که همیشه فکر میکنم اونها مسبب همه این عقب موندگی من هستند.

  0
  پاسخ
 2. نرگس
  نرگس گفته:

  این موضوع که گاهی باتوجه به شرایط زندگی ناچاریم خودمان را وقف کنیم یکی از مشکلات زندگی من هم هست.بعد از مرگ خواهرم،خواهرزاده نوجوانم با ما زندگی میکند و پدرومادرم در این سن به سختی با دغدغه های نوجوانانه و کارهای او روزها را میگذراندند و حالا پدرم از دنیا رفته..
  تلخی پشت تلخی و اوضاع طوریست که من که فرزند اخر خانواده و تنها فرزند مجردم مدام در عذاب وجدان به سر میبرم.گاهی حتی کمک درست و حسابی به مادرم نمیکنم یا نمیتوانم برای خواهرزاده ام ببشتر انرژی بگذارم و مدام در حال فرارم ولی وقتی یک قدم برای خودم برمیدارم و میخواهم کمی از این جو رها شوم عذاب وجدان میگیرم که اگر من بروم پس این ها چه…روزهای وحشتناکیست وواقعا نمیدانم چطور باید به خودم و عزیزترین هایم کمک‌کنم..

  0
  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *