آیا خیانت را ببخشم؟

✍ پرسش: خیلی این سؤال رو در اطرافمون می‌شنویم که ببخشم یا نه؟!
در مورد بخشش در برابر خیانت، نظرهای متفاوت وجود داره، نظر شما در این‌باره چیه؟ بخشیدن خیانت به منزله‌ی فرصت دوباره دادن به خیانتکاره برای خطای دوباره؟

 

🎧 پاسخ صوتی دکتر شیری:

 

👈 آموزش‌ غیرحضوری مرتبط:

 

این مطلب را هم بخوانید
تازه ازدواج کرده‌ام اما حس می‌کنم ازدواجم اشتباه بوده است!
6 پاسخ
 1. Sara
  Sara گفته:

  همسر به صورت تناوبی شیطنت با بقیه خانم ها دارد
  یه پسر ۵ ساله دارم و شرایط اجتماعی زندگیم خوبه
  دلم نمیخواد جدا بشم ولی این مدل رفتارش شکنجه م میده، چیکار کنم؟! چجوری تحمل کنم؟!

  پاسخ
 2. زهرا
  زهرا گفته:

  ۱۴ساله توی زندگیم انواع خیانتها رو از همسرم دیدم که با پیشرفت تکنولوژی اونها هم پیشرفت داشتند، یه دختر ۱۱ ساله دارم و در حال حاضر نسبت به این موضوع خیلی بی تفاوت شدم، اما چیزی که خیلی آزارم میده اینه که همسرم منو متهم به این کارها میکنه و چون میبینه من بی تفاوتم میگه حتمن با کسی در ارتباطی..خیلی خیلی مصمم شدم که از زندگیش بیام بیرون ولی دخترم به شدت حساسه و مطمئنم خیلی آسیب میبینه… ظاهر زندگی مناسبی دارم ولی حرمت زندگی برام از بین رفته … وقتی که میخوام قدمی بردارم برا خودم یا زندگیم مدام بهم میگه که چه کسی بهت یاد داده، به شدت ذهنش و دیدگاهش نسبت به من و روابط اجتماعی من منفیه در حالیکه خودش خیلی راحت با هرکسی که دوست داره ( خانمهای متاهل اطرافمون، حتی کسانی که برای خرید آپارتمانهاش بهش مراجعه میکنن بعد مدتی من متوجه میشدم که به راحتی باهاشون چت میکنه و ارتباط میگیره، ) چندین بار گوشیشو باز کردم و متوجه شدم که هربار حداقل با ده نفر همزمان چت میکنه … دیگه خسته شدم ازین همه بیمعرفتی..ای کاش راهی بود که بتونم زندگیمو نجات بدم. نا گفته نمونه که از سال ۸۶ مدرس دانشگام ولی اینقدر این آقا غر زده و منفی بافی کرده و منو محدود کرده که در حال حاضر فقط یک دانشگاه درس میدم اما وقتی بحث میشه منو تحقیر میکنه و به این شیوه میخواد خودش رو تخلیه کنه… هر چی مطلب میخونم و گوش میدم بازم نمیتونم راهی پیدا کنم …

  پاسخ
 3. پريا
  پريا گفته:

  همسرم دوران بارداری به من خیانت کرد و قول داد که تکرار نشه و این اتفاق چندین بار تکرار شد تا اینکه متوجه شدم شب زایمانم با اون خانوم در منزل من رابطه داشته..فرزند دو ماهه دارم.. تصمیم به جدایی گرفتم ولی روانشناسم ازمن خواسته برای طلاق عجله نکنم!!! واقعا نمیدونم چه جوری با یک بچه دو ماهه تو این جامعه ادامه بدهم.. از همسرم هم بیزارم و ایشان بسیار خودشیفته هستند و بدون هیچ گونه ابراز پشیمانی خواسته به منزل برگردم.. و به همه اطرافیان مدام گوشزد میکنه که رفتار من باعث رابطه ٢ ساله ایشان با یک خانوم شده!!

  پاسخ
 4. سمانه
  سمانه گفته:

  سلام
  من ۵۷ شاه هستم،همسر ۶۰ ساله من مدام منشی های جوان و زیبا و امروزی انتخاب می‌کند و تنها دلیلش هم این است که دوست دارد با دختران و زنان جوان خوش و بش کند، تا آنجا که می دانم هنوز خیانت فیزیکی نکرده ، اما بسیار چشم چران است و با توجه به شرایط جامعه و نیازهای مادی بعضی از زنان، چنین خطری وجود دارد، آیا نیاز به پیشگیری یا مشاوره دارم؟

  پاسخ

کاربر گرامی، پیش از ثبت نظر توجه داشته باشید که دکتر شیری، مشاوره و ویزیت ندارند
بنابراین امکان پرسش و پاسخ پیرامون مسائل شخصی در این بخش وجود ندارد.

شما می‌توانید دیدگاه خود را درباره‌ی مطلب این صفحه ثبت فرمایید تا پس از تأیید، در همین بخش درج گردد :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *